25 / 06 / 2022

pandemide modüler ev satışı

pandemide modüler ev satışı

Koronavirüs salgını sonrasında ilgi odağı olan müstakil ev satışlarında artış yaşanmaya devam ediyor. Bu dönemde müstakil evler ve prefabrik ev satışları iki kat arttı. 

Pandemide modüler ev satışları ikiye katlandı!

Koronavirüs salgını döneminde doğayla iç içe yaşamak isteyen vatandaşlar modüler evlere yöneldi. Fiyatların da uygun olması bu evlerde satışları ikiye katlandı

Dorçe Prefabrik, modern inşaat yöntemleriyle enerji verimini artırıyor!

Dorçe Prefabrik, volümetrik (hacimsel) modüler çözümlerde “modern inşaat yöntemleri”ne yönelerek enerji verimli üretim, az atık ve az hata riski sunuyor.

Türkiye’nin ilk Tiny House Fuarı 3-5 Şubat'ta İstanbul'da!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sonucunda modüler yapılara ilgi arttı. Bu kapsamda 3-5 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ilk defa gerçekleştirilecek " Premo Prefabrik, Modüler, Tiny House Yapım - Dekorasyon Fuarı sektörün buluşma noktası olacak.

Modüler prefabrik yapı sektörü 2022'den umutlu!

Dorçe Prefabrik ve İnşaat, Pazarlama modüler sektörüne ilişkin 2022 beklentilerini açıkladı.

Dorçe Prefabrik, şantiyeyi fabrika ortamına taşıyor!

Çelik modüler çözümleriyle çok sayıda kentte konut üretimi yapan Dorçe, inşaat sürecini şantiyeden kontrollü fabrika ortamına taşıyor.

Dorçe Prefabrik çevreci modüler yapılar inşa ediyor!

Dorçe Prefabrik ve İnşaat, pratik kurulumu be avantajlı özellikleriyle dikkat çeken çevreci yapı tasarlamaya devam ediyor. 

Ev fiyatlarındaki artış durmayacak!

Tüm dünyada koronavirüs salgınıyla beraber emtia fiyatlarında meydana gelen yükselişler, ev fiyatlarının ciddi şekilde artması öngörülerini artırdı. Peki sektör temsilcileri ne diyor? Konut fiyatları artmaya devam edecek mi?

Ev fiyatları yüzde 100 artacak!

İnşaat maliyet endeksindeki yükselişler rekor seviyelere ulaşıyor. Konut üreticilerine göre; malzeme kaynaklı yaşanan yükselişler ev fiyatlarını bu sene içinde yüzde 100 artıracak.

Volumetrik modüler yapılar yeni trend oldu!

Modüler inşaatın türleri arasında yer alan volumetrik modüler yapı, yeni trend haline geldi.

Modüler prefabrik çelik yapılar yatırımda daha avantajlı!

Prefabrik modüler yapılar geleneksel inşaata oranla daha kısa sürede tamamlanması nedeniyle yatırımcısına daha büyük kazanç sağlıyor. 

Ev kiraları tüm zamanların zirvesinde!

Kiralık konut fiyatlarındaki yükselişler ev arayanları zor duruma düşürüyor. Ertelenen düğünlere, taşınmalara start verilmesi, öğrencilerin ve yabancıların ev arayışının aynı dönemde başlaması talebi patlattı. Stok azaldı ancak talep arttı. Bu nedenle kira fiyatları yüzde 60’ıtan fazla arttı.

İnşaat sektöründe yeni trend modüler yapılar!

Modern bir inşaat yöntemi ve teknolojiyle evirilmiş sürdürülebilir ve yenilikçi bir yapım metodu olan modüler Dorçe Prefabrik tarafından yerel ve uluslararası projelerinde başarıyla hayata geçiriliyor. 

Koronavirüs salgını prefabrik modüler çelik binalara talebi artırdı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını prefabrik modüler çelik binalara talebi artırdı...

Pandemide modüler ev satışları ikiye katlandı!

Koronavirüs salgını döneminde doğayla iç içe yaşamak isteyen vatandaşlar modüler evlere yöneldi. Fiyatların da uygun olması bu evlerde satışları ikiye katlandı

pandemide modüler ev satışı Haberi

pandemide modüler ev satışı

Uzmanlar müstakil ev alma tercihin betonarmeden prefabrik evlere yöneldiğini söylüyor. Haber3'te yer alan habere göre; bu eğilimdeki en büyük etken olarak da prefabrik ev sisteminin klasik ev modellerine göre çok kısa zamanda oturuma hazır hale gelmesi oluyor.  Uzun ömürlü kullanıma sahip bu yeni nesil evlerin fiyatları da oldukça uygun. Yapı güvenliği ve yalıtım üstünlükleri ile de klasik betonarme binalara göre ön plana çıkıyor. 

10 günde nasıl müstakil prefabrik ev alınır?

Gelişmiş yeni nesil teknolojilerle modern tesislerde inşa edilen prefabrik evler kısa sürede üretimi yapılarak kamyon veya tırla Türkiye’nin her bölgesine gönderilebiliyor. Kaynak kullanılmayan özel çelik civata somunlu sistemiyle kurulum uzmanları tarafından birkaç gün içerisinde montajlanarak teslim ediliyor. Yapı modelinin hızlı kurulumunu örnek vermek gerekirse 2+1 plana sahip 82 metrekare prefabrik ev...