29 / 06 / 2022

Referandum sonrası gayrimenkul sektörü

Referandum sonrası gayrimenkul sektörü

Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum 325 bin 780 adetlik satışa dayanarak gayrimenkul sektörünün uçuşa geçeceğini ifade etti. Kurum istikrar ortamının önemine dikkat çekti.

İnşaat firmaları rotasını netleştirdi!

Referandum sonuçları gayrimenkul sektöründeki firmaların rotasını belirledi. Sonuçlara odaklanan temsilciler kararı olumlu karşıladı.

Ali Yavuz: Referandum sonrası gayrimenkul sektörü canlanır!

BYY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yavuz, 16 Nisan referandumu sonrası gayrimenkul sektörünün canlanacağını söyledi.

TMSF’ye devredilen şirket ve gayrimenkul sayısı TBMM'de! 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 15 Temmuz sonrası Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna devredilen şirket ve gayrimenkul sayısıyla ilgili soru önergesi verdi. İşte ayrıntılar...

Adese Gayrimenkul'ün vefa kredilerine konu gayrimenkulleri devrediliyor!

Adese Gayrimenkul'ün vefa hakkı kredi borçlarının tamamını kapatması sonrasında kredilere konu taşınmazlar Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş'ye devredilmeye başlandı.

İzmir'de gayrimenkul tercihleri değişti!

Hürriyet Gazetesi köşe yazarlarından Deniz Sipahi, bugünkü yazısında İzmir depremi sonrasında değişen gayrimenkul tercihlerini kaleme aldı.

Adese Gayrimenkul'ün vefa kredisine konu gayrimenkullerinin devri yapılıyor!

Adese Gayrimenkul'ün vefa hakkı kredi borçlarının tamamını kapatması sonrasında Konya' nın Seydişehir ilçesinde bulunan 2 adet taşınmazın bulunduğu arsanın ve 7 Renk Projesine ait arsanın tapuların devirleri tamamlandı. 

Gayrimenkul sektörünü 2022'de neler bekliyor?

The Economist’in araştırma birimi Economist Intelligence tarafından hazırlanan 2022 özel sayısında salgın sonrası küresel ekonomiyi hangi trendlerin yönlendireceği ve 2022 yılında hangi sektörü nelerin beklediği masaya yatırılıyor. Peki gayrimenkul sektörünü 2022'de neler bekliyor?

Yabancıya gayrimenkul satışına vatandaşlık dopingi!

Dolarda gerçekleşen yükseliş sonrasında bazı konut sahipleri ve emlakçıların evleri 'vatandaşlığa' uygun notu ile satışa sunduğu belirlendi. 250 bin dolar değerli gayrimenkul satın alınarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık hakkına sahip olunabildiği belirtilen 1.997 ilan bulunuyor.

Covid-19 sonrası Türkiye gayrimenkul piyasasında neler değişti?

Covid-19 Sonrası Türkiye Gayrimenkul Piyasası ne oldu? İşte Vizyon Taşınmaz Değerleme şirketinin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mete Gülbaş'ın Covid-19 Sonrası Türkiye Gayrimenkul Piyasası ve Ekonomik Verileri ile ilgili olarak hazırladığı o rapor...

AND Gayrimenkul'ün adı değişti!

Maher Holding, nisan ayında bünyesine kattığı AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları AŞ’nin adını MHR Gayrimenkul Yatırımları AŞ olarak değiştirdi. Yeni hamle sonrası AND Kozyatağı binasının yeni adı da Quick Tower oldu.

İzmir’de gayrimenkul yatırımcısına en çok kazandıran ilçe hangisi oldu?

Denge Değerleme, İzmir Pandemi Öncesi ve Sonrası Yazlık Gayrimenkul İlçe Raporu’na göre, İzmir'de gayrimenkul yatırımcısına en çok kazandıran ilçe Çeşme oldu.

Konkordato isteyen firmalar 2021!

Pandemi sonrası gayrimenkul sektöründeki durgunluk inşaat firmalarını etkiledi. Mali sıkıntı yaşayan onlarca firma konkordato talebinde bulundu. İşte konkordato isteyen firmalar 2021...

Gayrimenkul danışmanlarını pandemi sonrasında neler bekliyor?

Gayrimenkul danışmanları tam kapanma ile sektördeki işlerine ara verdi. ancak ilkbaharın gelmesiyle sektör yeniden hareketlenecek. Peki gayrimenkul danışmanlarını pandemi sonrasında neler bekliyor? İşte detaylar...

Gayrimenkul sektörü tam kapanma sonrası rekor satış bekliyor!

Mars Investment Genel Müdürü Hakan Bucak yaptığı açıklamada Sektörde, tam kapanma sonrasına ertelenen talep ile birlikte ciddi bir satış beklentisinin hakim olduğunu söyledi.

En çok hangi ilçede ev fiyatları arttı?

TUİK mart ayı konut satış verilerine göre, Muğla’da konut satışları yüzde 31.2 yükseldi. Muğla’da koronavirüs sonrası gayrimenkul yatırımları hız kazandı.

Referandum sonrası gayrimenkul sektörü Haberi

Referandum sonrası gayrimenkul sektörü

Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, referandum sonrası oluşan güvenli ortamla sektörün uçuşa geçeceğini söyledi. Kurum, “Bunun öncü göstergesi 325 bin 780 adetlik ilk çeyrek satışı” dedi.


2017 yılı itibarıyla toparlanma sinyalleri veren gayrimenkul sektörünün özellikle 16 Nisan sonrasında oluşan istikrar ortamı ile yükselişe geçtiğini söyleyen Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum, siyasal ve ekonomik istikrarın sağlayacağı katkıyla bu olumlu trendin devam edeceğini söyledi. Kurum, "2016 yılı ilk çeyrekte 303 bin 464 konut satışı yapılmışken bu sayının 2017 yılı ilk çeyreği için 325 bin 780'e çıktığını görmekteyiz. Yine aynı şekilde, 2016 Mart ayında 117 bin 205 konut satılmışken bu rakam 2017 Mart ayı itibarıyla 128 bin 932 olarak gerçekleşmiştir. Türkiye genelinde sektörün yakaladığı bu ivmeyi biz...