30 / 06 / 2022

Rihanna evini mi sattı

Rihanna evini mi sattı

Ünlü şarkıcı Rihanna'nın ABD'nin Los Angeles kentindeki 15 milyon dolar değerindeki evi, ismi açıklanmayan bir kişiye satıldı. Hollywood Tepeleri'ndeki ev, lüks dekorasyonu ve mükemmel lokasyonuyla bulunduğu bölgenin en güzel evi olarak biliniyor...

Boş dairenin aidatı ödenir mi?

Evini henüz satmamış ya da kiraya vermemiş olan ev sahipleri boş duran daireleri için aidat ödeyip ödemeyeceklerini merak ediyorlar. Peki, boş dairenin aidatı ödenir mi? İşte konu hakkında tüm merak edilenler...

Kentsel dönüşüm kira yardımı bu yıl ne kadar? Kentsel dönüşüm kira yardımına zam geldi mi?

Kentsel dönüşüm kapsamında evini yenilemek isteyen vatandaşlar kira yardımı başvurusunda bulanabiliyorlar. Peki, Kentsel dönüşüm kira yardımı bu yıl ne kadar? Kentsel dönüşüm kira yardımına zam geldi mi? İşte tüm merak edilenler...

Evini satan milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Değer artışı kazancında şok!

Sözcü Gazetesi köşe yazarı Nedim Türkmen, bugünkü köşesinde gelir vergisini kaleme aldı. İşte Nedim Türkmen'in 'Evini satan vergi ödeyecek mi?' başlıklı yazısı...

Evini satan mülk sahibi kombiyi söktürebilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde evini satan eski mülk sahibinin kombiyi götürüp götüremeyeceğini kaleme aldı.

Ev yenilemek mi, ev değiştirmek mi? 

Birçok vatandaş evini yenilemek veya değiştirmek konusunda kararsız kalıyor. Peki, hangi seçim daha mantıklı? Ev değiştirmek mi ev yenilemek mi? İşte detaylar...

Rihanna Los Angel'taki evi için kiracı arıyor!

Ünlü şarkıcı Rihanna, Los Angeles'ta yer alan evini kiraya verdi. 706 metrekarelik ev için belirlenen kira tutarı ise 80 bin dolar.

Evini kiraya verip eşiyle yaşayanlar emlak vergisi öder mi? 

Sözcü Gazetesi köşe yazarı olan Sezgin Özcan bugünkü yazısında, evini kiraya verip eşiyle beraber yaşayan vatandaşların emlak vergisi ödeyip ödemediği sorusunu kaleme aldı.

Gayrimenkul sahipleri dikkat! Evini satan vergi ödeyecek mi?

Gayrimenkul alındıktan 5 tam yıl içinde elden çıkarılırsa değer artışı kazancı şeklinde vergilendiriliyor. Eğer elden çıkarma 5 yıldan daha fazla bir sürede yapılmışsa, elde edilen kazanç değer artışı kazancı olarak vergilendirilmez. Peki evini satan vergi ödeyecek mi? İşte detaylar...

Evini satan vergi ödeyecek mi?

Hazine ve Maliye Bakanlığı, gayrimenkul satışlarını ve satış bedellerini sürekli izliyor. Peki evini satan vergi ödeyecek mi?

Gamze Özçelik Göztepe'deki evini mi sattı?

Kurduğu yardım derneğiyle ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşan Gamze Özçelik'in, Göztepe’deki evini satıp Afrika’da yüzlerce su kuyusu açtırdığı iddia edildi. Özçelik, iddiaları yanıtladı.

Kibariye Bodrum’daki evini mi sattı?

Harbiye Açıkhava’da verdiği konser çıkışı konuşan Bodrum’daki 3 milyon liralık evinin borçları yüzünden 1 milyon liraya sattığı sorulan  Kibariye, “Yok öyle bir şey. Benim ağzımdan çıkmayan hiçbir şeye inanmayın” dedi.

Tek meskeni olup evini kiraya veren emekli emlak vergisi öder mi?

Sıfır oranlı emlak vergisinden, geliri olmayan emekliler de faydalanabiliyor. Peki, emekliyseniz ve kiraya verdiğiniz tek eviniz için emlak vergisi ödeyecek misiniz? Tek meskeni olup evini kiraya veren emekli emlak vergisi öder mi?

Hasta kişinin evini aile fertleri satabilir mi?

Posta Gazetesi yazarlarından Tamer Heper bugünkü köşe yazısında hasta kişinin evini varisleri satabilir mi sorusuna yanıt verdi..

Rihanna evini mi sattı Haberi

Rihanna evini mi sattı

Ünlü şarkıcı Rihanna'nın ABD'nin Los Angeles kentindeki 15 milyon dolar değerindeki evi, ismi açıklanmayan bir kişiye satıldı. Yaklaşık iki hafta önce satışa çıkarılan Hollywood Tepeleri'ndeki ev, lüks dekorasyonu ve mükemmel lokasyonuyla bulunduğu bölgenin en güzel evi olarak biliniyor. Toplam 33 bin metrekarelik bir araziye kurulan 11 bin metrekarelik evde 7 yatak odası, 9 banyo, büyük bir havuz, bir jakuzi ve 20 araçlık park yeri bulunuyor. Evin satış fiyatı açıklanmazken, Rihanna'nın yoğun programı nedeniyle evde çok fazla vakit geçiremediği biliniyor. Şarkıcının, Aralık 2012'de 12 milyon dolara satın aldığı evi daha da büyütmek istediği, fakat bunun için zamanı olmadığı açıklandı. 


Sabah...