rize bina kamulaştırma

rize bina kamulaştırma

Rize'de yapımı devam eden bulvar projesi kapsamında 'acele kamulaştırma' ile binaları için yıkım kararı verilenler, kamulaştırma bedellerinin düşük olduğunu dile getirerek kendilerine yardımcı olunmasını talebinde bulundu. 

Rize'de 100 bin sosyal konut için acele kamulaştırma kararı!

Rize İli, Merkez İlçe, Muradiye Beldesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli harita ile listede sınır ve koordinatları gösterilen taşınmazların ''Her yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi'' kapsamında karar verildi. 

Giresun ve Rize'de taşınmazlar için acele kamulaştırma kararı! 

Giresun ve Rize'de konut yapımı için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi...

Rize'de riskli iki bina yıkıldı!

Rize'de daha önce yaşanan sel ve heyelanda hasar gören ve riskli olduğu için tahliye edilen iki katlı bina yıkıldı.

Rize'de sağanak yağış nedeniyle 4 bina boşaltıldı!

Rize'de etkili yağış nedeniyle bazı yollarda çökmeler oldu. Şehirde 45 köy yolu kapanırken, Güneysu’ya bağlı Başköy ile merkeze bağlı Dağsu Mahallesinde 4 bina tahliye edildi...

Rize Dağsu Mahallesi'nde 2 bina tahliye edildi!

Rize'de sağanak yağışın ardından oluşan sel ve heyelanların neden olduğu hasar tespit edilmeye çalışılıyor. Dağsu Mahallesi'ndeki 2 bina tahliye edildi.

Rize'de yıkımı yapılan bina aniden çöktü! 

Rize'de Salarha Tüneli projesi kapsamında kamulaştırılan binalarda yıkım çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında yıkımı yapılacan bir binanın kısmen çöktüğü anlar kameraya yansıdı.

Rize Hemşin için acele kamulaştırma kararı!

Rize ili Hemşin ilçesi sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü 31169 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Rize Çayeli için acele kamulaştırma kararı!

Rize ili Çayeli ilçesi sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü 31150  Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Rize Merkez için acele kamulaştırma kararı!

Rize ili Merkez İlçesi, Çarşı ve Piriçelebi mahalleleri sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü 31118 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Rize için acele kamulaştırma kararı!

Rize ili Çayeli ilçesi sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Rize'de kolonunda çatlak oluşan 11 katlı bina tahliye edildi!

Rize Camiönü Mahallesi'nde bulunan 11 katlı apartmanın ana kolonunda çatlaklar oluştu. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri binayı boşalttı...

Rize'de acele kamulaştırma kararı!

Rize ili Hemşin ilçesi, Ortaköy Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.  

Rize'deki eğimli binalar görenleri şaşırtıyor!

Rize'de yıllar önce inşa edilen 4 bina yüzde 6 eğimleri ile görenleri şaşırtıyor. Balkonlar kırıldığı için demirle destek yapılan binada oturan vatandaşlar, "Dairelerde kapılar ve pencerelerin kimi kapanmıyor, kimi ise açılmıyor." dedi...

rize bina kamulaştırma

rize bina kamulaştırma rize bina kamulaştırma

Rize’nin merkeze bağlı Atmeydanı Mahallesi’nde yapımı devam eden bulvar projesi için bazı binaların ‘acele kamulaştırma’ kararı ile kaldırılmasına karar verildi. Sözcü'de yer alan habere göre; binalarına düşük kamulaştırma bedeli verildiğini iddia eden bölge halkından bazı vatandaşlar, yardım talebinde bulundu.

Pazar Sokak üzerinde yer alan 24 haneli Gazi Apartmanı’nda yaşayan Cemal Erdem, 640 metrekare alandaki binanın yol için 19,77 metrekaresinin gerektiğini ve bu sebeple binanın kamulaştırıldığını belirri.

YARDIMCI OLSUNLAR

Erdem, “Bize daire başı 100 ile 140 bin lira arasında ödeme yaptılar. Bu fiyatlara nasıl alacağız. Bize yardımcı olsunlar” diye konuştu.

İlyas Kart da, “Bize verdikleri para ile biz nasıl bir daire alalım. 110 bin lira veriyorlar” dedi. 

Şafak Küçükoğlu (68) ise “Nereye gidip sığınalım. Ben hastayım nereye gideyim?” şeklinde konuştu.

RAYİÇ BEDELLER ESAS

Rize’de bulvar projesi için...