06 / 02 / 2023

ruble

ruble

Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalarda bulunduğu Şanghay Zirvesi sonrasında, Putin, Türkiye’nin Rus gazı ödemelerinin yüzde 25’ini ruble ile yapmasının kısa sürede yürürlüğe konacağını belirtti. Açıklamanın ardından gözler Rus rublesinin kaç TL’den işlem gördüğünü araştırıyor.

Türkiye Rusya'dan borç alacak iddiası

Merkez Bankası'nın döviz rezervlerindeki artış Rusya'dan gelen paraya bağlanmıştı. Peki bu hamlenin devamı gelecek mi? İki ülke için getirisi götürüsü ne olacak? Mekanizma nasıl işleyecek?

İran ve Rusya, doları ticari işlemlerde rafa kaldırmayı planlıyor

Rusya ve Ukrayna arasında süren savaş ve AB blokunun Rusya'ya karşı hayata geçirdiği ekonomik yaptırımlar bölgede dengeleri değiştirecek adım ve anlaşmalara neden oluyor. Bu kapsamda İran ve Rusya'nın ticari işlemlerde dolar yerine yerel para birimlerini kullanmaya hazırlandığı öğrenildi.

Rusya'dan Ekonomi Hamlesi! Döviz Alımına Yüzde 30 Komisyon!

Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre, borsa üzerinden döviz alımına yüzde 30 komisyon uygulanacak...

Rus Televizyonunda dikkat çeken Türkiye açıklaması! "Deney yaptık" ve "dost ülke" vurgusu

Rusya, Ruble ile doğal gaz satışının ardından Türkiye'ye Ruble ile tahıl sattığını duyurdu. Rus Televizyonuna konuşan Başbakan Yardımcısı Viktoriya Abramçenko, bunun bir deney olduğunu kaydetti.

Rus rublesi şahlandı! Dolar ve avro karşısında değer kazanıyor!

Moskova Borsası verilerine göre, 30 Eylül'de dolar/ruble paritesi yüzde 1,27 düşüşle 56,5 seviyesine, avro/ruble paritesi ise yüzde 6,5 düşüşle 2014’ten bu yana ilk defa 53 seviyesinin altına geriledi.

Rus rublesi ayın en yüksek seviyesinden işlem görüyor! Yükselişte olan rublede son durum ne?1 Rus rublesi kaç TL?

Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalarda bulunduğu Şanghay Zirvesi sonrasında, Putin, Türkiye’nin Rus gazı ödemelerinin yüzde 25’ini ruble ile yapmasının kısa sürede yürürlüğe konacağını belirtti. Açıklamanın ardından gözler Rus rublesinin kaç TL’den işlem gördüğünü araştırıyor.

Rusya'da rekor seviyede dolar satın alındı! Son dakika dolar hamlesi

Rusya'daki vatandaşlar temmuz ayında 176 milyar ruble net döviz alımı gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada, Rusya'daki tüzel kişilerin haziran ayında 176 milyar ruble net döviz alımı yaptığı bilgisine ulaşıldı.

Rusya o ülkenin de doğal gaz vanasını kapatma kararı aldı! Ruble krizinde son halka

Rusya'nın 1 Nisan'dan itibaren doğal gaz ödemelerini rubleyle alacağını açıklamasının ardından süreç başladı. Ülkeye rubleyle ödeme yapmayan Avrupalıların doğal gaz vanaları teker teker kapanmaya başladı. Son halka ise bakın kim oldu?

Rusya'dan ruble resti! Ödemeyi kabul etmeyen ülkeye gazı kesti

Rusya, ruble ile ödeme yapmayı reddeden Hollanda'ya bugünden itibaren gaz akışını kesmeye karar verdi. Hollanda Gaz Şirketi, gaz akışının durmasıyla ilgili 'Sonuçlarını öngörmek imkansız' açıklaması yaptı. Rusya, ise tehdidinde ne kadar ciddi olduğunu gösterdi.

Doların karşısında en çok değer kazanan para birimi şaşırttı! İlk kez dün gerçekleşti

Rusya Maliye Bakanlığı, Rus ihracatçılarının döviz kazançlarındaki mecburi satış oranını yüzde 80’den yüzde 50’ye düşürdü. Rublenin istikrara kavuştuğu ve döviz piyasasında yeterli likiditenin tekrar sağlandığı öğrenildi. Ruble dolar karşısından son 4 yılın zirvesine çıktı.

Dolar, TL, Euro, Yuan, Ruble fark etmeyecek! Komple paranın kendisi hakkında ürküten tahmin

Dünyanın önde gelen ekonomi şirketlerinden Fitch Ratings, para birimleriyle ilgili korkutan tahmini açıkladı. Şirket, Çin'deki karantina uygulamalarının dünya genelindeki enflasyonu artıracağını söylüyor.

Rusya'dan altın ve gümüş fiyatlarını çok sert yükseltecek adım! Plan uygulamaya girerse...

20 Şubat 2022 Perşembe günü Ukrayna'yı işgal girişimi başlatan Rusya, uluslararası arenada ekonomik boykot yiyince çareyi yeni stratejiler geliştirmekte arıyor. Daha önce doğal gaz ödemelerini ruble ile alacağını açıklayan Rusya şimdi de yeni bir ekonomik planı duyurdu.

Putin'den ruble kararı! 1 Rus rublesi kaç TL?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, doğal gazı dost olmayan ülkelere ruble karşılığında satma kararı Avrupa ülkelerini ayağa kaldırdı. Dünya gündemine bomba gibi düşen bu açıklama sonrasında yüz binlerce kişi rubleyi araştırmaya başladı...

Rusya'nın doğal gaz hamlesi sonrası AB rotayı Okyanus Ötesi'ne çevirdi

Rusya'nın Ukrayna savaşından sonra kendisine ambargo uygulayan ülkelere doğal gazı rubleyle satacağını açıklamasının ardından AB'de doğal gaz fiyatları arttı. AB'nin Rusya'ya gazın parasını ödeyebilecek miktarda ruble rezervi olmayabileceği iddia edildi. AB, rotayı ABD'ye çevirdi.

Avrupa hapı yuttu!

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, "hasım ülkelere" doğalgaz satışını sadece ruble üzerinden yapmaya başlayacaklarını açıkladı. Bu açıklama yabancı ülkelerin Rus varlıklarını dondurmasının ardından geldi.

Moskova'da emlak vergisine zam geliyor!

Moskova'da emlak vergisinin tespit edilmesindeki ölçüt olan ortalama kadastro bedeli, 2022'den itibaren yüzde 21,4 yükseltilecek. Bu durumda Moskova’da kadastro hesaplamasına göre 149 bin ruble olan ortalama konut metrekare fiyatı 181 bin rubleye ulaşacak.

ruble Haberi

ruble

Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde çok önemli açıklamalarda bulunduğu Şanghay Zirvesi dünya basınında geniş yer bulurken Erdoğan, zirve sonrasında Rusya Devlet Başkanı Putin ile özel olarak görüştü.

Erdoğan-Putin görüşmesi basına kapalı olarak gerçekleşirken, görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü. Görüşmenin ardından Rusya Devlet Başkanı Putin’den açıklama geldi. Putin, Türkiye’nin Rus gazı ödemelerinin yüzde 25’ini ruble ile yapmasının kısa sürede yürürlüğe konacağını belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu açıklamalarının ardından bütün gözler rubleye çevrildi.1 Rus rublesinin ne kadar olduğu, kaç TL’ye denk geldiği araştırılmaya başlandı.

 Peki, 1 Rus rublesi kaç TL’ye denk geliyor? Rus rublesinin değeri artacak mı? Rus para birimine yatırım yapılır mı? Rus rublesi yükselişe geçer mi? İşte Rus rublesi 25 Eylül 2022 fiyat listesi..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve...