Şanlıurfa konut sayısı

Şanlıurfa konut sayısı

Şanlıurfa'da geçen ay konut satışları 2014'ün aynı dönemine oranla yüzde 1,18 azaldı Emlak ve gayrimenkul piyasasının nabzını tutan araştırma şirketi Reidin-Gyoder'in raporu açıklandı.

Aydınoğlu Yapı Maltepe projesindeki konut sayısı arttı!

Aydınoğlu Yapı'nın Maltepe projesinde 146 adet olan konut sayısı 439 adete çıkarıldı. Proje 26 milyon 961 bin 652 TL'ye mal olacak.

Deprem sigortalı konut sayısı 20 kat arttı!

Türkiye genelinde deprem sigortalı konut sayısı, 20 yılda yaklaşık 20 kat arttı ve 500 binden 9,5 milyona çıktı...

Türkiye'de sisteme kayıtlı konut sayısı 38,4 milyona ulaştı!

Onaylanan 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nde kayıtlı toplam konut sayısı 2019 yılı Eylül ayı sonu itibari ile 38,4 milyon oldu...

Yatırım amaçlı satılan konut sayısı azaldı!

Kamu bankalarının düşük faizle konut kredisi kullandırmasıyla beraber ipotekli konut satışı Eylülde %410 arttı. Konut kredili satışlar rekor düzeyde artarken yatırım amaçlı satılan konut sayısı azalmaya devam ediyor.

Trabzon'da yabancıların edindiği konut sayısı 4 bini geçti!

Türkiye'de yabancılara konut satışı yapılan iller arasında yer alan Trabzon'da yabancıların edindiği konut sayısı 4 bini aştı., Trabzon, Ocak-Haziran 2019 konut satış istatistiklerine göre Türkiye'de 7. sırada yer alıyor...

TOKİ Ayazma 2019 projesindeki konut sayısı 250'ye düştü!

2 Temmuz Salı günü kura çekilişinin gerçekleştirileceği TOKİ İstanbul Başakşehir Ayazma 2019 projesindeki konut sayısı 311'den 250'e düşürüldü. Projeye 23 bin 533 başvuru gelmişti...

Gürel Ailesi'nin Şişli projesindeki konut sayısı değişti!

Gürel Ailesi'nin İstanbul Şişli'deki arsalarında inşa edecekleri projedeki konut sayısı değişti.

EYG Grup Ümraniye projesinde konut sayısı değişti!

EYG Emlak Yatırım ve Gayrimenkul Geliştirme'nin Ümraniye projesinde konut sayısı 342 oldu.

Nidapark Bomonti'de konut sayısı değişti!

Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Nidapark Bomonti projesinde konut konut sayısı 840 oldu. Projede ayrıca 102 adet ofis, 168 adet otel odası ve 12 adet ticari ünite de yer alacak.

Deprem sigortası bulunan konut sayısı arttı!

Depremde yaklaşık 4 bin kişinin hayatını kaybettiği Sakarya'da, son yıllarda yapılan çalışmalar sonucu zorunlu deprem sigortası bulunan konut sayısı arttı.

Torkam E5 projesinde konut sayısı 234 oldu!

Torkam İnşaat’ın TOKİ arsasında gelir paylaşım modeliyle hayata geçireceği projesi Torkam E5 projesinde konut sayısı 234 oldu...

Türkiye'de deprem teminatlı konut sayısı 8 milyonu aştı!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından açıklanan güncel rakamlara göre Türkiye'de Zorunlu Deprem Sigortası bulunan konut sayısı 8 milyonu aşarken, ülke genelinde sigortalılık oranı ise yüzde 50'ye yaklaşma seviyesinde. 

Deprem sigortası yaptırılan konut sayısı 10 ayda 6 milyona ulaştı!

Türkiye genelinde zorunlu deprem sigortasına sahip konut oranı yüzde 46’yı aşsa da sigortasız konut sayısı 9,4 milyon. Sigortalılık oranı en yüksek olan il ise Düzce.

Şanlıurfa konut sayısı

Şanlıurfa konut sayısı Şanlıurfa konut sayısı

Şanlırfa'da geçen ay konut satışları 2014'ün aynı dönemine oranla yüzde 1,18 azaldı. Emlak ve gayrimenkul piyasasının nabzını tutan araştırma şirketi Reidin-Gyoder'in raporu açıklandı. Geçtiğimiz Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre, Şanlıurfa % 1,18 düşüşle metrekare başına konut satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir oldu. Raporda yer alan ve 30 büyükşehrin de içinde olduğu 62 ili kapsayan "Türkiye Kompozit Satılık Konut Fiyat Endeksi'nde, bir önceki aya göre % 1,33; geçen yılın aynı dönemine göre % 16,64 oranında artış gerçekleşti. 


EV ALMAK İSTİYORSANIZ ACELE ETMEYİN 

Görüştüğümüz emlakçılardan bazıları konut almak isteyenler için en uygun aylarda bulunulduğunu vurgularken, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, "Ev almak isteyenler biraz daha beklesin konut fiyatları daha da düşecek" tavsiyesinde...