Şırnak Cizre riskli alan ilanı

Şırnak Cizre riskli alan ilanı

Şırnak'ın Cizre ve İdil İlçelerinde bulunan alanların riskli alan ilan edilmesi hakkında karar bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

TOKİ Şırnak Cizre 18 konut ile 12 ticaret alanı ihalesi 24 Haziran'da!

TOKİ Şırnak ili, Cizre ilçesi mescit, taziye evi ve 18 adet konut ile 12 adet ticaret inşaatı ihalesi 24 Haziran 2019 tarihinde yapılacak...

Terör mağdurlarının evleri teslim ediliyor!

Diyarbakır Sur, Şırnak Cizre ve Mardin Nusaybin’de büyük bir değişim yaşanıyor. Terör mağdurları için yapılan sosyal olanaklarla dolu konut projeleri birer birer tamamlanarak ailelere teslim ediliyor. 

Cizre’de 947 konut teslim edildi!

Şırnak Cizre'de 3 yıl önce PKK saldırılarında evleri yıkılan vatandaşlar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca inşası süren 3 bin 87 konuttan 2 bin 470'i tamamlandı. 

Cizre'de terör mağduru aileler evlerine kavuştu!

Şırnak’ın Cizre ilçesinde sokağa çıkma yasağında teröristlerin evlerini yıktığı aileler için inşa edilen konutların kurası çekildi. 5 etaptan oluşan 3 bin 87 konutun yapımı tamamlandı.

Cizre'de modern binalar yükseliyor!

Şırnak’ın Cizre ilçesinde başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında ilçe modern bir kent haline geliyor. Bölgede ruhsatsız yapılaşmaya geçit verilmiyor.

Şırnak'ta imar izni bekleniyor!

HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, Şırnak’ta “riskli alan” ilan edilen mahallelerde uygulanan imar yasağının kalkmasını beklediklerini açıkladı.

Cizre yeniden imar ediliyor!

Şırnak Cizre Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cizre'de yenileme çalışmaları devam ediyor. Şehir yeniden imar ve ihya ediliyor.

Cizre’ye 7 milyon liralık otel yatırımı!

Terörden temizlenen Şırnak'ın Cizre ilçesinde hem kamu hem de özel yatırımlar hız kesmiyor

TOKİ Cizre kurası çekildi!

Şırnak’ın Cizre ilçesinde hendek operasyonları döneminde teröristlerin yıktığı evler devlet imkanı ile yeniden inşa ediliyor. TOKİ tarafından terör mağdurları için yapılan evlerin kura çekimi yapıldı.

Şırnak-Cizre duble yolunda sona gelindi!

Terör örgütü PKK’nın defalarca saldırıp engellemeye çalıştığı Şırnak-Cizre duble yolundaki çalışmalarda sona gelindi. Cudi Dağı’ndaki tünellere şehitlerin adının verildiği yol 10 gün sonra hizmete açılacak.

Şırnak-Cizre karayolu açılışa hazır!

21 yıl önce ihalesi gerçekleştirilen Şırnak-Cizre karayolunda sona geliniyor. Şırnak-Cizre arasındaki 45 dakikalık mesafeyi 20 dakikaya düşürecek proje 2 hafta içerisinde açılacak.

Cizre'ye 10 bin 500 kişilik stat!

Şırnak'taki temaslarını sürdüren  Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Şırnak'ın Cizre ilçesinde 10 bin 500 kişilik stadyum inşa edilecek alanda inceleme yaptı...

Şırnak'ta terör mağdurlarının evleri yıl sonunda teslim edilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Gerek Şırnak il merkezinde gerekse Cizre'de, Silopi'de, İdil'de 11 bine yakın inşaata çok önceden başladık. Bir kısmını bitirdik. Teslim ettiklerimiz var ama en geç bu senenin sonuna doğru herkes yıkılan evinin kavuşacak" dedi.

Şırnak Cizre riskli alan ilanı

Şırnak Cizre riskli alan ilanı Şırnak Cizre riskli alan ilanı

Şırnak'ın Cizre İlçesi, Kuştepe, Cudi, Sur, Dağ Kapı, Kale, Şah, Yafes, Alibey ve Nur Mahalleleri,  İdil İlçesi, Aşağı, Yukarı, Atakent, Yenimahalle ve Turgut Özal Mahalleleri  içerisinde bulunan alanların riskli alan ilan edilmesi hakkında karar bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.


Cizre Kararı için tıklayınHaber AA'da şu şekilde yer aldı


 Bakanlar Kurulu, Şırnak'ın Cizre ve İdil ilçelerindeki bazı mahallelerin içerisindeki yerlerin "riskli alan" ilan edilmesini kararlaştırdı.


Şırnak'ın Cizre ve İdil ilçelerinde bulunan bazı mahallerin içerisindeki alanların riskli alan ilan edilmesi hakkında Bakanlar Kurulu kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. 


Buna göre, Şırnak'ın Cizre ilçesinde bulunan Kuştepe, Cudi, Sur, Dağ Kapı, Kale, Şah, Yafes, Alibey ve...