12 / 08 / 2022

suudi konut satışı

suudi konut satışı

Türk mallarını boykot eden Suudiler'in Türkiye'deki konutlara da ilgisi düştü. Yabancılara satılan konutlarda her zaman ilk sıralarda olan Suudiler, şimdi sıralamada yer almıyor. 2019'un tamamında Türkiye'den 2 bin 208 konut alan Suudiler, bu yılın ilk 8 ayında sadece 435 tane konut aldı.

Suudilere konut satışı Ekim ve Aralık arasında yüzde 64 azaldı!

Suudi yönetimi, Türk boykotunu sürdürüyor. Boykot, gayrimenkul sektörünü de etkiledi. Suudilere konut satışı Ekim ve Aralık arasında yüzde 64 azaldı...

Suudilere yapılan konut satışları azaldı mı?

Suudi Arabistan ile Türkiye arasında yaşanan gerilim sonrası Suudilerin Türk ürünlerine uyguladığı boykot rakamları da etkiledi. Suudilere yapılan konut satışı geriledi. 

Suudi boykotu konut satışlarını da etkiledi!

Türkiye ve Suudi Arabistan arasında Cemal Kaşıkcı cinayeti ile başlayan ve ekim ayından bugüne Türk mallarına uygulanan boykot ile zirveye çıkan gerilim, konut satışlarını da etkiledi. Boykotun başladığı Ekim'den Aralık sonuna kadar Suudilere yapılan konut satışı, geçen yıla göre yüzde 64 azaldı.

Yabancılara ilk 10 ayda 17 bin 918 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre, ilk 10 ayda yabancılara toplam olarak 17 bin 918 konut satıldı. Ekim ayında en çok konutu 528 adetle Suudi Arabistanlılar aldı.

Yabancı yatırımcılar konut satışını artırdı!

TÜİK 2017 Mayıs ayı konut satış verileri açıklandı. Türkiye'de Mayıs ayında en çok konut alan yabancı vatandaşlar ise Suudi Arabistanlılar oldu.

Yabancılara konut satışı geçen yıla göre 3,2 azaldı!

Yabancılara konut satışı yılın ilk beş ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,2 azalışla 7 bin 835 olurken, satışların yaklaşık yarısı Irak, Kuveyt, Suudi Arabistan, Afganistan vatandaşlarına yapıldı.

Yabancıya konut satışı yılın ilk ayında 3 bini aştı!

Türkiye'de yabancıların satın aldığı konut sayısı yüzde 14,6 artışla 3 bin 47 oldu Irak, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Afganistan vatandaşlarına bin 505 konut satılırken, bu rakam yabancılara konut satışının yaklaşık yarısını oluşturdu.

Türkiye'de yabancılara Eylül ayında 768 konut satıldı!

Türkiye genelinde 2015 yılı Eylül ayında yabancılara bin 768 konut satışı yapılırken, en fazla konut satışı sırasıyla Irak, Suudi Arabistan ve Kuveyt vatandaşlarına yapıldı.

TÜİK açıkladı: Konut satışları yüzde 5,51 oranında arttı!

Türkiye'de yılın ilk çeyreğinde konut satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,51 oranında artış gösterdi. Söz konusu dönemde 96 bin 92 konut satış sonucu el değiştirdi

ABD'de birinci el konut satışları mart ayında yüzde 7.1 düştü!

ABD'de birinci el konut satışları mart ayında yüzde 7,1 düşerek 328 bin oldu. Birinci el konut satışlarının mart ayında yüzde 2,2 artışla 320 bin olması bekleniyordu

Mart ayında, ikinci el konut satış ve kira artışında lider İstanbul oldu!

Mart ayında, ikinci el konut satış ve kira artışında lider İstanbul oldu, yeni konut fiyatları, geçen yıla göre %11,62 arttı

Emlak Konut GYO'nun rakamları, konut satılmıyor iddialarını çürüttü!

Türkiye'de markalı konut satış sayısı geçen yıl 12 bin 658 adedi buldu. Emlak GYO ve inşaat firmalarının hasılatı yüzde 55 artarak 3.2 milyar liraya ulaştı. 2011'de satılan daire sayısı da yüzde 62 arttı. Ocak ve şubat aylarında da talep hız kesmedi. Müt

Yabancı beklentisi İstanbul'da konut satışlarını yüzde 31 artırdı!

İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği, kentsel dönüşüm projelerinin ve yabancı beklentisinin konut talebini artırdığını açıkladı. TÜİK verilerine göre 2011'in son çeyreğinde konut satışlarında geçen yıla göre yüzde 22 artış var. İstanbul'da ise artış oran

suudi konut satışı Haberi

suudi konut satışı

Suudi Arabistan son dönemde Türk mallarına boykot uyguluyor. İki ülke arasındaki ilişkiler son zamanlarda dış politikadaki görüş ayrılıkları ve İstanbul'da katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı sebebiyle gergin durumda.

Sözcü'de yer alan habere göre; Suudi yetkililerden açık açık Türk mallarına boykot çağrısı yapılırken henüz Türkiye’den resmi bir açıklama gelmedi. 

KONUT SATIŞLARINA İLGİ AZALDI

İki ülke arasında meydana gelen gerginlik Suudiler’in Türkiye’deki konutlara olan ilgisini de azaltıyor. Son altı yıla bakıldığında Suudiler’in Türkiye’den aldıkları konut sayısında ciddi bir düşüş yaşandığı gözleniyor. 2019 yılının tamamında Türkiye’den toplam 2 bin 208 konut alan Suudiler, bu yılın ilk 8 ayında sadece 435 ev satın aldı. 

Buna göre 2015'te Türkiye’den aldıkları toplam 2 bin 704 konut ile Iraklılardan sonra ikinci sırada olan Suudiler, 2016'da da 1.886 konut alarak...