Tapu harcı oranı 2021

Tapu harcı oranı 2021

Taşınmaz satışlarında gerçek satış değeri üzerinden işlem yapılmaması, tapu harçları başta olmak üzere gelir ve kurumlar vergisi ile KDV yönünden büyük vergi kayıplarına sebep oluyor. Vergilerde bazı değişiklikler talep ediliyor...

Konut tapu harcı 2021!

2021 yılında satışa konu olan konutlar için ne kadar tapu harcı ödenecek? Konut tapu harcı 2021 ne kadar oldu? İşte konut tapu harcı oranı 2021...

Konut tapu harcı 2020!

2020 yılında satışa konu olan konutlar için ne kadar tapu harcı ödenecek? Konut tapu harcı 2020 ne kadar oldu? İşte konut tapu harcı oranı 2020...

Konut tapu harcı 2019!

2019 yılında satışa konu olan konutlar için ne kadar tapu harcı ödenecek? Konut tapu harcı 2019 ne kadar oldu? İşte konut tapu harcı oranı 2019...

Tapu harcı indirim oranı 2018!

Konut ve işyerlerinin alım satım işlemleri için ödenen tapu harcında indirim yapıldı. İşte tapu harcı indirim oranı 2018..

Patronlar KDV düzenlemesi ve tapu harcı indirimi için ne diyor?

Bakanlar Kurulu kararıyla konut teslimlerinde uygulanan yüzde 18'lik KDV oranı yüzde 8'e, tapu harcı oranı ise yüzde 4'ten yüzde 3'e düşürüldü. Peki inşaat patronları ne diyor?

Tapu harcı oranı 2018!

Tapu harcı oranı 2018 yılında da binde 20 oranında tahsil ediliyor. Buna göre gayrimenkul devir ve iktisaplarında tapu harcı, emlak vergisi değerinden az olmamak üzere, beyan edilen gerçek devir ve iktisap bedeli üzerinden devir eden ve devir alan için ayrı ayrı binde 20 oranında hesaplanarak ödeniy

Tapu harcı oranı Kasım 2017!

Konut, işyeri, arsa ve arazi gibi taşınmaz malların satış işlemleri için belli oranlarda tapu harcı ödemesi yapılıyor. İşte tapu harcı oranı Kasım 2017..

Tapu harcı indirimi 2017!

15 Mart 2017 tarihinde tapu harcı oranlarında indirim yapıldı. İndirimli oranlar 30 Eylül'e kadar geçerli olacak. İşte Tapu harcı indirimi oranı 2017 ve hesaplama örnekleri..

İndirimlerle yeni tapu harcı 2017!

Tapu harcı oranı dün Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile binde 15'e düştü. İşte indirimlerle yeni tapu harcı 2017 oranı ve hesaplama örnekleri..

Tapu harcı oranı değişti mi?

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen yeni düzenleme kapsamında tapu harcı oranları da yer alıyor. Peki, tapu harcı oranı değişti mi?

Tapu Harcı Hesaplama Aracı 2017!

Tapuda yapılacak devir işlemleri için tapu harcı ödemesi yapılıyor. Bu harç, satış bedeli ve tapu harcı oranı ile hesaplanıyor. İşte Tapu Harcı Hesaplama Aracı 2017..

Tapu harcı hesaplama örneği 2017!

2017 yılında tapu müdürlüğünde gerçekleştirilecek devir işlemleri için tarafların ödeyeceği harçlar belli oldu. İşte tapu harcı oranı ve tapu harcı hesaplama örneği 2017..

Arsa tapu harcı oranı hesaplama 2016!

Arsalar da dahil taşınmaz malların tapu devir işlemleri bağlı oldukları tapu dairesinde yapılıyor. Peki, arsa tapu harcı oranı ne kadar? Harç nasıl hesaplanır?

Tapu harcı oranı 2021 Haberi

Tapu harcı oranı 2021

Dünya Gazetesi köşe yazarı Abdullah Tolu bugünkü köşesinde vergi incelemelerini ve sektörlerin vergilerde talep ettiği değişiklikleri kaleme aldı. 

İşte Abdullah Tolu'nun 'Vergi incelemesinde cari yıla mı geçiliyor?' başlıklı yazısı...

Vergi incelemeleri genellikle 5 yıllık tarh zamanaşımı süresi içerisinde yapılıyor. Bu süre içerisinde her vergi mükellefi incelenecek diye bir durum söz konusu değil. Bazı mükellefler bu 5 yıllık süre içerisinde hiç incelenmeyebilir, bazıları ise bir veya bir kaç defa incelenebilir. Kendisi hakkında vergi incelemesi yapılan bir mükellef hakkında yeniden inceleme yapılabilir, daha önce inceleme yapılmış olması yeni inceleme yapılmasına engel değil.

5 yıl oldukça uzun bir süre

Bu 5 yıllık vergi inceleme süresi hem Maliye hem de mükellefler açısından uzun bir süre. Mükellefler zamanaşımı süresi bir an evvel dolsun da vergi incelemesi yapılamasın...