19 / 08 / 2022

TOKİ ödemeleri kapatma

TOKİ ödemeleri kapatma

Dar gelirli vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yapan TOKİ, 100 bin sosyal konut projesinde kura çekimlerini tamamlıyor. Başvuruların ardından gözler kura çekimlerine çevrildi. 100 bin konut için başvuru yapan bir milyonu aşkın kişi ödeme planını merak ediyor.

Emlak Konut GYO ve TOKİ taksit ödemeleri ertelendi! 

Emlak Konut GYO ve TOKİ, koronavirüs sebebiyle taksitleri erteledi. TOKİ, ödemeleri Haziran'a kadar ertelerken, Emlak Konut GYO Temmuz ayına kadar erteledi...

TOKİ para iadesi ödemeleri ertelendi mi?

Koronavirüs salgının ülkemizde yayılması ile birçok sektörde yeni düzenlemeler yapıldı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından para iadesi bekleyen vatandaşlar ise bu dönemde ‘TOKİ para iadesi ödemeleri ertelendi mi?’ sorusunu araştırmaya başladı. İşte merak edilen sorunun cevabı…

100 bin sosyal konut projesi ödemeleri!

TOKİ'nin başlattığı 100 bin sosyal konut projesinde fiyatlar 140 bin TL'den başlangıç gösteriyor. 894 TL'den başlayan taksitlerle ev sahibi olunabilen projede 240 ay taksit imkanı sunuluyor. İşte 100 bin sosyal konut projesi ödemeleri...

TOKİ taksit ödemeleri ne zaman başlayacak?

TOKİ kura sonucunda vatandaşlar taksit ödemelerine başlıyor. Peki TOKİ peşinat ödemeleri ne zaman başlıyor ve nasıl oluyor? İşte tüm detaylar...

Avanos TOKİ'de taksit ödemeleri başlıyor!

Avanos Belediye Başkanlığı ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ortaklığı ile inşa edilen TOKİ Avanos projesinde taksit ödemeleri bu ay itibariyle başlıyor.

TOKİ borç kapatma indirimi 2017!

TOKİ borç kapatma indirimi için başvurular 29 Eylül 2017 tarihine kadar yapılıyor. TOKİ borçlarını erken kapatmak isteyenler için yüzde 20 indirim sağlıyor...

TOKİ borcunu erken kapatma 2017 kampanyası!

TOKİ borcunu erken kapatma 2017 kampanyası kapsamında yüzde 20 indirim fırsatı sunuluyor. 1 yıldan az taksiti kalan gayrimenkuller için kampanya geçerli değil...

TOKİ Burdur Çavdır 2.Etap ödemeleri!

TOKİ Burdur Çavdır 2.Etap ödemeleri 10 bin TL peşin ödeme sağlanıyor. Projede daire fiyatları 83 bin 420 TL'den başlıyor.

Van'daki TOKİ sorunu mecliste!

Cumhuriyet Halk Partisi Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, partileri tarafından, Van Depremi sonrası 'Vergi Terkini, TOKİ ödemeleri, Van ve Erciş’teki kentsel dönüşüm hakkında soru önergesinin meclise sunulduğunu açıkladı.

TOKİ Adana Sarıçam Emekli ödemeleri!

Kura çekilişinin 3 Mayıs 2016 gününde yapılacağı projede toplamda 300 adet konutun emekliler için satışta. TOKİ Adana Sarıçam Emekli ödemeleri kapsamında 240 aya varan vade sağlanıyor.

TOKİ Manisa Demirci aylık taksit ödemeleri!

TOKİ Manisa Demirci aylık taksit ödemeleri teslimden sonra başlıyor. Daire fiyatlarının açıklanmadığı projede emekli vatandaşlar için 94 adet konut kura yöntemiyle satılıyor.

TOKİ Denizli Karahayıt aylık taksit ödemeleri!

TOKİ Denizli Karahayıt'ta 258 adet konut kurayla satılıyor. Projede satılık ev fiyatları 85 bin 436 TL'den başlıyor. Peki TOKİ Denizli Karahayıt aylık taksit ödemeleri nasıl yapılıyor?

TOKİ Trabzon Vakfıkebir 2. Etap taksit ödemeleri!

TOKİ Trabzon Vakfıkebir 2. Etap'ta 47 daire emekliye özel olarak satılıyor. Projede fiyatlar 107 bin 500 TL'den başlıyor. Peki TOKİ Trabzon Vakfıkebir 2. Etap taksit ödemeleri nasıl yapılıyor?

TOKİ ödemeleri kapatma Haberi

TOKİ ödemeleri kapatma

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye'nin farklı şehirlerinde inşa edilmiş alt ve orta gelir grubuna yönelik konutları satışa çıkardı. Açık satış yöntemi ile satışa çıkarılan evleri almak isteyenler TOKİ'ye başvuruyor. 

Piyasa koşullarında konut sahibi olması güç olan dar gelirli vatandaşları az peşinat, düşük taksit ve uzun vade ile kira öder gibi konut sahibi yapan TOKİ, bir yandan kuralara devam ederken bir yandan da inşaatlara başladı. 

894 liradan başlayan sabit taksitler

TOKİ 2020 projeleriyle 100 bin dar gelirli aile, kira öder gibi yüzde 10 peşinat, aylık 894 liradan başlayan sabit taksitler ve 240 aya varan vadelerle ev sahibi olabiliyor. 

TOKİ 100 bin sosyal konut ödeme planı 

Konutların fiyatının yüzde 10'u peşin olurken, kalan tutarın tamamı aylık yüzde 0.49 oran ve 240 ay vade şeklinde ödenecek.

2+1 daire...