Trabzon beşikdüzü

Trabzon beşikdüzü

Trabzon Beşikdüzü eski Belediye Başkanı Ramis Uzun, ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.Uzun projeyle 385 esnaf ve 1500’den fazla konut sahibininin etkilendiğini söyledi.

Trabzon Beşikdüzü'nde kentsel dönüşüm başlıyor!

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu'nun uzun zamandır üzerinde çalıştığı "Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi" Bakanlar Kurulu'nda onaylandı.

Trabzon Beşikdüzü'ne 50 milyon TL kamu yatırımı yapılacak!

Belediye Başkanı Orharı Bıçakçıoğlu, Beşikdüzü'ne bu yıl 50 milyon TL'lik kamu yatırımı geleceğini müjdeledi. Bıçakçıoğlu, "Beşikdüzü'nün cazibe merkezi olması için Beşikdağı Teleferik Projesi'ni yapacağız." dedi.

Trabzon'da 1 milyon 872 bin 354 TL'ye akaryakıt istasyonu!

Trabzon Beşikdüzü ilçesinde akaryakıt ve LPG istasyonu Vakıfkebir İcra Müdürlüğü tarafından açık artırma sureti ile satılacak.

TOKİ Trabzon Beşikdüzü 2020 başvuruları başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Trabzon Beşikdüzü projesinde yer alan 25 adet konut bugün satışa çıkıyor.

Trabzon Beşikdüzü son başvuru tarihi 2019!

Trabzon Beşikdüzü son başvuru tarihi 2019 haberimizde yer alıyor. Projede toplam 122 adet konuta yer veriliyor.

TOKİ Trabzon Beşikdüzü 2019 başvuruları sona eriyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Trabzon Beşikdüzü projesinde yer alan konutlar için başvuru dönemi bugün itibariyle sona eriyor.

TOKİ Trabzon Beşikdüzü son başvuru tarihi 2019!

TOKİ Trabzon Beşikdüzü son başvuru tarihi 2019 haberimizde yer alıyor. Projede 2+1 ve 3+1 konut tipleri mevcut.

Trabzon Beşikdüzü TOKİ başvuru tarihleri 2019!

Trabzon Beşikdüzü TOKİ başvuru tarihleri 2019 haberimizde yer alıyor. Projede toplam 122 adet daire bulunuyor.

TOKİ Trabzon Beşikdüzü 2019 başvuruları başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Trabzon Beşikdüzü 2019 projesi bugün itibariyle satışa çıktı. Projede 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon daire tipleri bulunuyor.

TOKİ Trabzon Beşikdüzü başvuruları 29 Temmuz'da başlıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Trabzon Beşikdüzü projesinde yer alan konutlar için başvurular 29 Temmuz tarihi itibariyle başlıyor.

Beşikdüzü Kentsel Dönüşüm Projesi'nin iptali istendi!

Trabzon’da Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesin'nin ardından Beşikdüzü Kentsel Dönüşüm Projesi'nin de iptali istendi. Konu Büyükşehir Belediye Meclisinde önümüzdeki günlerde karara bağlanacak.

Trabzon'da 2 bin 300 kişilik yurt binaları açılacak!

Trabzon Meydan Parkı'nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl içinde Beşikdüzü'nde 500 kapasiteli, bir kaç yıl içinde de merkezde ve Arsin'de toplamda 2 bin 300 kişilik yurt binaları açacaklarını söyledi.

Trabzon'daki Erdal Kurtoğlu Parkı Suudilere satıldı!

Trabzon Beşikdüzü'nde önemli kentsel yeşil alanlarından olan Şehit Üsteğmen Erdal Kurtoğlu Parkı'nın 3. kez Suudi şirkete satıldığı öğrenildi.

Beşikdüzü Erdal Kutoğlu Parkı yeniden ihaleye çıktı!

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde Arap bir yatırımcıya satıldığı iddia edilen daha sonra mahkeme tarafından yürütmeyi durdurma kararı verilen Şehit Üsteğmen Erdal Kutoğlu Parkın içerisinde bulunduğu alanın satışı için bugün yeniden ihaleye çıktı.

Trabzon Beşikdüzü'nde yıkım krizi!

Trabzon’un Beşikdüzü İlçesi’nde bulunan Şehit Üsteğmen Erdal Kurtoğlu parkının kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması için ilk kepçe vuruldu. Bir grup protesto ederken, yıkım durduruldu.

Trabzon'da Araplara arazi satışı yargıya taşındı!

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde otel ve alışveriş merkezi yapılmak üzere Şehit Üstteğmen Erdal Kurtoğlu Parkı'nın Arap yatırımcılara satılması yargıya taşındı. Vatandaşlar, arazi satışının iptali istemiyle dava açtı.

Trabzon beşikdüzü

Trabzon beşikdüzü Trabzon beşikdüzü

Beşikdüzü eski Belediye Başkanı Ramis Uzun ilçede yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesi ile ilgili bir açıklanma yaptı. Ramis Uzun yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Kentsel dönüşüm ülkemizde 1999 Marmara depreminden sonra gündeme gelmiş deprem bölgesi, heyelan ve su baskını olan bölgelerdeki dayanıksız riskli yapıların yıkılarak sağlıklı yaşam ortamlarına kavuşturulması amacına yönelik önemli bir yasadır. Ülkemizde olumlu sonuçlarına karşın maalesef bazen rantsal dönüşüm olarak kullanıldığını basın ve yayın organlarında üzülerek görüyoruz.     


Etüt Çalışması Yaptırıldı Mı? 

Beşikdüzü özelinde ise; Belediyemiz tarafından sağlık grup başkanlığı ile Fatih Camii arasında kalan Eski Samsun Yolunun kuzeyindeki (altındaki) kalan alan kentsel dönüşüm alanı ilan edildi. Bakanlar Kurulu’ndan karar çıktığını belediyemiz yayın organlarından öğreniyoruz. Bununla ilgili tespit çalışmalar devam ediyor. Soruyorum; Beşikdüzü’nde böyle bir projeye ihtiyaç var...