30 / 06 / 2022

türkiyenin en büyük güneş enerjisi santrali

türkiyenin en büyük güneş enerjisi santrali

Tamamlandığında Türkiye'nin en büyük güneş enerjisi santrali olacak proje, Konya Kızören'de 144 dönümlük alana kuruluyor. Tunçmatik-Powergie tarafından yapılan santralde, yılda 12.800,000 Kwh enerji üretimi sağlanacak..

İnönü Üniversitesi en büyük güneş enerjisi santralini kuruyor!

Malatya İnönü Üniversitesi, 100 dönümlük alan üzerinde 5 megawatlık enerji üretimi sağlayacak güneş enerjisi santrali kuracak. Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali olacak tesiste yılda 8,5 milyon kilowat/saat elektrik üretimi sağlanacak...

ERA Türkiye en büyük ofisini Kuşadası'nda kuracak!

Uluslararası gayrimenkul uzmanı ERA, ekonomiye olan güveninin göstergesi olarak Türkiye’deki yatırımlarına aralıksız devam ediyor. ERA Türkiye, şimdi de Kuşadası’nda Türkiye’nin en büyük ofisini kurmak üzere anlaşma imzaladı.

Türkiye'nin en büyük sokak hayvanları merkezi!

Balıkesir’de Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin en büyük ve modern Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Yılda 5 bin hayvanın bakımı hedefleniyor.

Türkiye’nin en büyük jeotermal santralinin açılışı yapıldı!

Avrupa’nın ikinci, Türkiye’nin en büyük jeotermal santrali Aydın-Germencik’te açıldı. Güriş Holding’e ait santrale holdingin Onursal Başkanı İdris Yamantürk’ün adı verildi..

Türkiye’nin en büyük jeotermal santrali, Aydın-Germencik’te açıldı!

Avrupa’nın 2., Türkiye’nin en büyük jeotermal santrali, Aydın-Germencik’te açıldı. Jeotermal Enerji Santrali (JES), toplam 232.3 MW üretim kapasitesiyle Türkiye’nin jeotermal enerji üretiminin yüzde 25’ini tek başına sağlayacak.

Türkiye’nin en büyük jeotermal santrali Aydın-Germencik’te açıldı!

Avrupa’nın ikinci, Türkiye’nin en büyük jeotermal santrali, Aydın-Germencik’te açıldı. Jeotermal Enerji Santrali (JES), toplam 232.3 MW üretim kapasitesiyle Türkiye’nin jeotermal enerji üretiminin yüzde 25’ini tek başına sağlayacak.

Türkiye’nin en büyük jeotermal santrali Aydın'da açıldı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Aydın’ın Germencik ilçesinde kurulan Avrupa’nın 2’inci ve Türkiye’nin ise en büyük Jeotermal enerji santralinin açılışını yaptı.

Türkiye'nin en büyük şehir parkına tasarım yarışması!

Dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesinin ayrıntılarına SABAH ulaştı. 90 bin konutluk yeni şehrin ve 2.5 milyon metrekarelik şehir parkının kentsel tasarım projesi için uluslararası yarışma düzenlenecek.

Gaziosmanpaşa, Türkiye'nin en büyük şantiye alanı oluyor!

Kentsel dönüşüm için 13 bölgenin 'riskli' ilan edildiği İstanbul Gaziosmanpaşa, Türkiye'nin en büyük şantiye alanı olacak. İlçede 11 binin üzerinde bina yeniden yapılacak. İşte ayrıntılar...

Gaziosmanpaşa, Türkiye'nin en büyük şantiye alanı oluyor!

Kentsel dönüşüm için 13 bölgenin 'riskli' ilan edildiği İstanbul Gaziosmanpaşa, Türkiye'nin en büyük şantiye alanı olacak. İlçede 11 binin üzerinde bina yeniden yapılacak. İşte ayrıntılar...

1996 yılında Yenibosna'ya Türkiye'nin en büyük parkı inşa edilecekmiş!

1996 yılında Bahçelievler Belediyesi, Yenibosna'da Türkiye'nin en büyük parkını yapıyormuş. Belediyeye ait 92 bin metrekarelik arazide yer alacak park dünyanın sayılı parkları arasında yer alacakmış.

Ford Türkiye'deki en büyük Ar-Ge merkezini açtı!

Ford Otosan, Türkiye’nin 68 Milyon TL yatırımla en büyük Ar-Ge Merkezi'ni Sancaktepe'de açtı. Törene Bakan Fikri Işık ve Koç Holding yöneticileri de katıldı.

Türkiye’nin en büyük feribotu Van Gölü'ne indi!

Van Gölü Feribot İşletme Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan Türkiye'nin en büyük feribotu, Van Gölü'ne indirildi. Tatvan İskelesi'ndeki tersanede 4 yılda inşa edilen 7 katlı feribot, 136,5 metre uzunluğa, 24 metre genişliğe ve 50 vagon taşıma kapasite

Antalya'nın batısına Türkiye'nin en büyük 2. tüneli geliyor!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve Ak Parti Antalya 1'inci sıradan Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Antalya'nın batısına Türkiye'nin en büyük 2. tünelini inşa edeceklerini söyledi..

türkiyenin en büyük güneş enerjisi santrali Haberi

türkiyenin en büyük güneş enerjisi santrali

Enerji çözümleri markası olarak hizmet eden Tunçmatik’in yan kuruluşu Powergie tarafından kurulacak olan Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali, Konya Kızören'de bulunan 144 dönümlük alana inşa edilecek. Yeni güneş santrali yılda 6500 ton CO2 salınımını önleyecek. Yılda 12.800,000 kwh enerji üretimi yapması hedeflenen güneş enerjisi santralinin Temmuz 2015 tarihinde devreye girmesi öngörülüyor.


50.000 Kişinin Elektrik ihtiyacı buradan karşılanacak


Dünyada öncü olan Alman malı invertörler ve yüksek performanslı endüstriyel güneş panelleri, yüksek sıcaklığa dayanıklı ve hava şartlarından etkilenmeyen ürünler kullanılan sistem, yaklaşık 50.000 kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak.


'Türkiye büyük bir potansiyele sahip'


Tunçmatik-Powergie Genel Müdürü Mehmet Özer, "Türkiye'nin en büyük güneş enerjisi santrali projesine imza atmış olmak tüm Tunçmatik ailesi olarak bizleri gururlandırıyor. Türkiye güneş enerjisi konusunda önemli bir potansiyele sahip ve bu potansiyeli...