yabancıya satılık konut

yabancıya satılık konut

Türkiye’de yaşayan İranlılar, Türkiye’de konut edinip Türk vatandaşlığına açılan kapıyı aralıyor. 2018 Eylül ayından beri 250’den fazla İranlı Türkiye'de ev sahibi oldu.

Son 4 senede Türkiye'den en çok konut alan ülkeler!

Türkiye’de son dört senede yabancılara satılan konut sayısı toplamı 103 bin 854 olarak açıklandı. İşte ülke ülke yabancılara konut satışı... 

600 yalıdan 100'ünü Araplar aldı!

Yabancılar en çok İstanbul'dan ev alıyor. Bunların başında Iraklı zenginler bulunuyor. Özellikle Orta Doğulu zenginler gözünü Boğaz'a dikti.

Yabancı yatırımcı 8 ayda 14 bin konut aldı!

Türkiye'de geçen ay konut satışları temmuza göre yüzde 16.4 artarak 112 bini aştı. Yabancıların payındaki artış ise dikkat çekti. 8 ayda yabancıya 14 binden fazla konut satıldı. Bunun beşte birini Iraklı yatırımcılar aldı

Antalya'da satılık konut fiyatları yüzde 13.91 arttı!

Antalya'da Mayıs 2020 sonu itibarıyla satılık konut fiyatlarında, son bir yılda yüzde 13.91 artış yaşandı. Konutlarda ortalama metrekare fiyatı ise 2 bin 375 lira oldu.

2019'da yabancıya kaç konut satıldı?

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 yılına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı. Türkiye genelinde toplam 1 milyon 348 bin 729 konut satıldı. Peki bu konutların ne kadarını yabancılar aldı? 2019'da yabancıya kaç konut satıldı? İşte detaylar...

İstanbul'da kiralık ve satılık konut fiyatları ne kadar?

İstanbul’un en değerli ilçelerinde satılık ve kiralık konut fiyatları sizler için araştırıldı. İşte İstanbul’da konut fiyatlarının en yüksek olduğu ilçeler...

4 Mart'tan itibaren yabancıya konut satışında rapor gerekecek!

Yabancıya yapılan konut satışlarına yeni düzenlemeler geliyor.  4 Mart'tan itibaren yabancı ülke vatandaşlarına yapılan gayrimenkul satış işlemlerinde rapor gerekli olacak. 

Yabancıya yapılan konut satışları 9 ayda yüzde 58,5 arttı!

2018 yılının ilk 9 ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yabancıya yapılan konut satışları yüzde 58,5 arttı...

Yabancıya konut satışında hedef 10 milyar dolar!

Türkiye genelinde yabancıya yapılan konut satışı Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 129,6 artarak 3 bin 866 oldu. Vatandaşlık limitinin de düşürülmesi ile birlikte yabancılara yıllık 10 milyar dolarlık satış yapılması bekleniyor...

Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi Mayıs'ta yüzde 9,97 arttı!

REIDIN Emlak Endeks: 2. El Konutlar Fiyat Endeksleri 2018 Mayıs Ayı Sonuçları açıklandı. Buna göre, Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi Mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 0.54 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 9.97 oranında arttı...

Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi Nisan'da yüzde 10,53 arttı!

REIDIN Emlak Endeks: 2. El Konutlar Fiyat Endeksleri 2018 Nisan Ayı Sonuçları yayınlandı. Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi, Nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 0.64 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 10.53 oranında arttı. 

Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi yüzde 11,15 arttı!

REIDIN Emlak Endeks: 2. El Konutlar Fiyat Endeksleri 2018 Mart Ayı Sonuçları yayınlandı.Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi, Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 0.83 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 11.15 oranında arttı.

Satılık konut fiyat endeksi Şubat'ta yüzde 0,85 arttı!

REIDIN tarafından hazırlanan, Türkiye genelinde 81 şehrin tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi açıklandı.

Satılık konut fiyat endeksi Ocak'ta yüzde 0,85 arttı!

REIDIN Emlak Endeks: 2. el konutlar fiyat endeksleri 2018 Ocak ayı sonuçları yayınlandı.  Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi Ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 0.85 oranında arttı.

Vira İstanbul satılık konut fiyatları!

Vira İstanbul satılık konut fiyatları 280 bin TL'den başlıyor. Vira İstanbul Evleri 17 blok olarak hayata geçirildi...

Yabancıya konut satışları düzenli bir şekilde artıyor!

Konut satış istatistiklerini değerlendiren Altan Elmas, yabancıya yapılan konut satışlarının düzenli bir şekilde arttığını belirtti.

yabancıya satılık konut

yabancıya satılık konut yabancıya satılık konut

Türkiye’de yaşayan İranlılar, ABD’nin ekonomik yaptırımları altında kalan ülkelerindeki yatırımlarını kurtarmak amacıyla Türkiye’de konut edinip Türk vatandaşlığına açılan kapıyı aralıyor.

Amerika'nın Sesi'nde yer alan habere göre; İran’da para transferi yapmanın önündeki engelleri aşan İranlılar, Irak vatandaşlarından sonra Türkiye’de en çok mülk edinen yabancılar arasında yer alıyor. Reuters haber ajansına konuşan eski bir elektrikçi olan İranlı, yüzlerce kişinin “tehlikeli para transferleri” yapmak zorunda kaldığını söylüyor.

Washington’un nükleer programından taviz vermesi için uyguladığı “azami baskı” politikası kapsamında yapılan yaptırımlar İran ekonomisini zora soktu. Reuters haber ajansına konuşan beş İranlı, konut yatırımı için Türkiye’yi seçme nedenlerini, çoğunluğu Müslüman olan benzer bir kültüre sahip olması ve ABD yaptırımlarını tanımayan bir ülkede işyeri açarken yabancılara tanınan kolaylık olarak sıralıyor.

Kaç paralık ev alana vatandaşlık veriliyor?
Ekonominin duraklama...