yapı tasarrufu

yapı tasarrufu

Vatandaşın ev sahibi olması kolaylaşıyor. Avrupa'daki 'yapı tasarrufu sandığı' modeli geliyor. Sistem ile vatandaşlar alacağı evin peşinatını biriktirmiş olacak...

Isı yalıtımlı binalar yüzde 40 enerji tasarrufu sağlıyor!

Isı yalıtımı sağlayan yapı malzemeleriyle inşa edilen binalar, enerji tasarrufu sağlıyor! Ortalama 100 metrekarelik evde yaşayan bir aile, doğayı korumanın yanı sıra, mevsimlere de bağlı olarak yılda 3.000 TL’ye varan tasarruf sağlıyor.

Gazbeton kullanımıyla yüzde 50 enerji tasarrufu mümkün!

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, yapı sektöründe değişim beklediklerini vurgulayarak, "Çerçevede gazbeton kullanılan binalarda yüzde 50 enerji tasarrufu sağlanabilir'' dedi.

Yapı malzemeleri borla güçleniyor!

BOR katkılı yapı malzemelerinin enerji tasarrufu ve dayanıklılık sağladığı, bakteri ve mantar oluşumunu engellediği, çevre kirliliği emisyonunu düşürdüğü bildirildi.

Teknik Yapı Merkezi, yalıtım ürünleri üretmeyi planlıyor!

Yapı sektöründe enerji tasarrufu ve verimliliğini artıran çevreci yeni teknolojilerin satış ve uygulamasını yapan Teknolojik Yapı Merkezi, ürün yelpazesini geliştirdi.

Binalarda enerji tasarrufu asansörlerle sağlanır!

ThyssenKrupp Asansör Türkiye Genel Müdürü Turgay Şarlı, yapı endüstrisinin son dönemdeki gündem maddeleri arasında yer alan yeşil bina konsepti ve binalarda enerji tasarrufu sağlanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Turgay Şarlı: Binalarda enerji tasarrufu asansörde geçiyor!

Thyssekrupp Asansör Türkiye Genel Müdürü Turgay Şarlı, yapı endüstrisinin son dönemdeki gündem maddeleri arasında yer alan yeşil bina konsepti ve binalarda enerji tasarrufu sağlanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Eryap'tan Yapı Fuarı'nda küresel ısınmaya karşı destek çağrısı!

Eryap, 6-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 37.’si gerçekleşen Yapı Fuarı TurkeyBuild 2014’te enerji tasarrufu ve kaliteli yaşam için “Doğru Yalıtım”a dikkat çekiyor.

Taner Yıldız: 45 milyon liralık enerji tasarrufu hedefliyoruz!

Ana temanın güvenli yapı ve kentsel dönüşüm olduğu zirvede Bakan Yıldız, 150 kadar kamu binasının yalıtımıyla yaklaşık 45 milyon liralık enerji tasarrufu hedeflediklerini söyledi. Enerji tasarrufuna yönelik yatırımlara teşvik verilecek...

Yapı tasarrufu sandığı ile konut sahibi olunacak!

Vatandaşın ev sahibi olması kolaylaşıyor. Avrupa'daki 'yapı tasarrufu sandığı' modeli geliyor. Sistem ile vatandaşlar alacağı evin peşinatını biriktirmiş olacak...

Osmanlı Yapı'dan Beylikdüzü'nde yeni proje: Medya Şehir!

Osmanlı Yapı, Beylikdüzü'nde 640 konutluk yeni bir projeye başlıyor

İstanbul Yapı eleman alacak

İstanbul Yapı, mimar ve inşaat mühendisi alacak

Vizyon Yapı eleman alacak

Vizyon Yapı, inşaat teknikeri ve muhasebe elemanı alacak

Sanat Yapı eleman alacak!

Sanat yapı, inşaat mühendisi, teknik ofis mühendisi ve inşaat teknikeri alacak

yapı tasarrufu

yapı tasarrufu yapı tasarrufu

Konut edindirmede 'Alman modeli' gündeme geldi. Başta Almanya olmak üzere Avrupa'nın birçok ülkesinde uygulanan 'yapı tasarrufu sandığı' sisteminin Türkiye'de de uygulanması için ilk adım atılıyor. Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, 'yapı tasarrufu sandığı' sistemine ilişkin ayrıntılı çalışma yaptı. Berber, konuya ilişkin olarak yasa teklifi vermeye hazırlanıyor. Ekonomi yönetiminin tasarruf açığına ilişkin uyarılarına dikkat çeken Berber, şunları kaydetti:

VERGİDEN PAY
"Bu sistemle tasarruf konusunda yeni bir enstrüman yaratılmış olacak. Almanya'daki uygulamaya bakıldığında, asgari ücretten alınan vergi bu sandığa aktarılıyor. Bireysel emeklilik sisteminde olduğu gibi işveren, vergi desteği ile böyle bir fon oluşturulabilir. Tasarrufu artıracak sistemle vatandaş evinin peşinatını biriktirmiş oluyor."

BAŞÇI İLE GÖRÜŞTÜ
Recai Berber, tasarruf konusundaki enstrüman açığına dikkat çekerek, Merkez Bankası...