02 / 07 / 2022

Güney Koreli firma Irak'ta 2,12 milyar dolarlık altyapı inşası projesi kazandı!

Güney Koreli firma Irak'ta 2,12 milyar dolarlık altyapı inşası projesi kazandı!

Güney Kore’nin, en büyük holding şirketlerinden biri sayılan Hanwha Group’un inşaat ve mühendislik kolu Hanwha Engineering & Construction firmasının, Irak’ta 2,12 milyar dolarlık altyapı inşası projesini kazandığı bildirildi.Güney Kore’nin, en büyük holding şirketlerinden biri sayılan Hanwha Group’un inşaat ve mühendislik kolu Hanwha Engineering & Construction firmasının, Irak’ta 2,12 milyar dolarlık altyapı inşası projesini kazandığı bildirildi. 


Firmada düzenlenen basın toplantısında bugün yapılan açıklamada, Hanwha Engineering & Construction Corp. ile Irak Milli Yatırım Kurumu arasında 2,12 milyar dolarlık anlaşmanın imzalandığı ifade edildi. 


Anlaşmada, Hanwha E&C’nin, Irak’taki Bismayah New City’de hastane ve okullar dahil 300 adet bina ve tesisin inşası öngörülüyor. 


Firma yetkilisi, Irak hükümetinin yeni kentte bir milyona yakın evin inşasını da planladığını ve altyapı projesini başarıyla sonuçlandırılmasının, Irak hükümetinden ileride daha fazla proje almak için bir basamak taşı olacağından ümitli olduğunu kaydetti. 


Hanwha yetkilisi, alt yapı projesinin 2019 yılında tamamlanacağını bildirdi.


Bugün