Iğdır'daki 40 yıllık tapu sorunu çözüldü!

Iğdır'daki 40 yıllık tapu sorunu çözüldü!


Iğdır'da 40 yıla aşkın süredir yaşanan tapu kirizi Vali ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim'in araya girmesiyle çözüldü.


Iğdırlıların tapu sorunu çözülüme kavuştu. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Iğdır'da 40 yıldır çözüme kavuşmayan tapu tahsisi sorunu çözüme kavuştu. Söz konusu olaya ilişkin konuşan Vali ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim "Tapu tahsisi bekleyen 400 civarında vatandaşımız daha var ve bunların varislerinin haklarını da en kısa zamanda vereceğiz" diye duyurdu.

Iğdır

Tapu sorununu çözüme kavuşturan Vali Sarıibrahim, belediye binasında gazetecilere açıklama yaptı. 
Vali Sarıibrahim  Iğdır'da tapu sorunu bulunan yaklaşık 400 parselin olduğunu ifade ederk şunları kaydetti:

"Bu olayı çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki hafta ilk başta dört tane tapu tahsisinin devrini yapacağız. Hem belediyedeki arkadaşlarım hem de Milli Emlak'ta çalışan arkadaşlarıma bu işteki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekten bir yıldır bu iş için hepimiz büyük emek harcadık. Neredeyse 40 yıldır birçok vatandaş bu konudan dolayı muzdarip. Tapu tahsisi bekleyen 400 civarında vatandaşımız daha var ve bunların varislerinin haklarını da en kısa zamanda vereceğiz."

Iğdır

Sarıibrahim, sorunu yaşayan vatandaşların tapu tahsisinden kaynaklı haklarını, mülkiyet tapusuna çevirmek suretiyle hak sahiplerine vereceklerini söyleyerek, tapu sorununun 1980 yıldan beri Iğdır'ın çözülemeyen problemi olduğunu vurguladı.

Çalışmaların devam ettiğini söyleyen Sarıibrahim, "Şehrin farklı bölgeleriyle ilgili imar alanında çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki aylarda farklı zaman dilimlerinde bölge bölge çalışmaları bitireceğiz. Özellikle Konaklı ve 7 Kasım mahalleleriyle ilgili çalışmalar bittiğinde, ne kadar özverili çalıştığımızı herkes görecek. Yaz aylarında bu mahallelerdeki çalışmalarımızı da bitirmiş olacağız." diye ifade etti.

İzmir Sarnıç'ta tapu sorunu ortadan kalktı!

Üsküdar Bahçelievler Mahallesi'ndeki tapu sorunu TBMM'de!