16 / 08 / 2022

İnegöl'e millet bahçesi müjdesi!

İnegöl'e millet bahçesi müjdesi!

Bursa İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ilçeye 5 yeni proje geldiğini söyleyerek bu projelerden birinin millet bahçesi projesi olduğunu dile getirdi. Bursa'nın İnegöl ilçesini modern bir görünüme kavuşturmak için sıkı bir şekilde çalıştığını dile getiren İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 5 dev projeyle Modern Kent İnegöl’ü oluşturmak için çalışmalara başladıklarını açıkladı. Hürriyet'ten Serhat Tezcan'ın haberine göre; özellikle turizm değerini arttıracak projeler hayata geçireceklerini dile getiren Taban, kent estetiğine de ayrıca önem verdiklerini kaydetti.

İnegöl’de yeni dönemde hayata geçirmeyi hedefledikleri projeler için çalışmalara başladıklarını söyleyen Taban, “İlk sırada yeni Belediye Hizmet Binası ile Kent Meydanı yer alıyor. İnegöl belediye tarihinin en büyük yatırımı olan bu projeyle şehre yakışacak bir hizmet binası ortaya çıkacak. Ayrıca her yaştan vatandaşın keyifli zaman geçirebileceği bir kent meydanı bu projeye dahil olarak hayat bulacak” şeklinde konuştu.

İnegöl e millet bahçesi müjdesi!

BÖLGENİN EN BÜYÜK MİLLET BAHÇELERİNDEN BİRİ OLACAK 

Millet bahçesi projesi için düğmeye bastıklarını söyleyen Başkan Taban, “Milletvekilimiz Vildan Yılmaz Gürel’in girişimleri, hayırsever işadamımız Mehmet Yıldız’ın desteği ile şehrimizde Bursa’nın en büyük Millet Bahçelerinden biri hayat bulacak. Proje çalışmalarımız sürüyor. Konum belirlendi. Çok güzel bir bölgemiz var. 7’den 77’ye her yaştan bireye hitap edecek bir alan olacak burası. İçerisinde farklı aktiviteler, farklı alanların yer aldığı göl manzaralı bir Millet Bahçesi’ni İnegöl’e kazandırmak istiyoruz. Çalışmalarının yakın zamanda başlayacağını umut ediyorum” şeklinde konuştu.

 İnegöl e millet bahçesi müjdesi!

MEYDAN VE HİZMET BİNASI YÜKSELİYOR 

Mevcut belediye binasının İnegöl’e hizmet verme noktasında artık ömrünü tamamladığını belirten Taban, “Bu yatırım belediye tarihinin en büyük yatırımı. Ciddi bir iş ve uzun yıllar İnegöl’e hizmet edecek bir yapının imarından söz ediyoruz. Biz, bu yapıyı bir de Kent Meydanı ile birleştirdik. Binanın konuşlanacağı bölge şehrin merkezi ve bu merkezde İnegöl’e yakışan bir meydan oluşturmak istiyoruz. Avrupa’da pek çok şehrin meydanlarıyla anıldığını biliyoruz. Burası da her yaştan bireyin keyifli zaman geçireceği bir meydan olacak. Hizmet binamızda da tüm birimlerimizi tek çatı altında toplayıp, vatandaşımıza daha kaliteli ve standartları yüksek hizmet vermeyi planlıyoruz. Proje nihayete erdiğinde herkesin beklentisini karşılayacak bir çalışmanın ortaya çıkması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi

KANAL İNEGÖL PROJESİ BAŞLADI 

Seçim döneminde de vaatleri arasında yer alan ve İnegöl için çok önemli olduğunu ifade ettiği Kanal İnegöl Projesi’nden de bahseden Alper Taban, vizyon projelerden olan bu çalışmaya 2020 yılı sonlarında başladıklarını anımsattı. Bedre Deresi’nin Mesudiye Mahallesi hattında kalan bölümde, ilk etapta 850 metre uzunluk ve 2,5 metre yüksekliğinde istinat duvarı yapımına başlandığını açıklayan Taban, “Fiziki şartlar ve mevsim şartlarının uygun olmasıyla birlikte dere içerisinde taş duvar uygulamaları yapılarak, ilk etabı tamamlanacak çalışmanın ikinci kısmında ise peyzaj düzenlemeleri ile rekreasyon çalışmaları bitecek. Şehrimiz için yeni bir cazibe noktası oluşacak burada. Bir yıl içerisinde kademe kademe işler planlandığı gibi yerine getirilecek. Derenin etrafında vatandaşlarımızın istifade edebileceği, bizim rekreasyon ya da donatı alanları olarak ifade ettiğimiz alanlar oluşacak. İçerisinde spor yapabilme imkanları, yürüyüş yapabilme, bisiklet yollarımız gibi ya da kamelyalarımızda vatandaşlarımızın oturup dinlenebildiği, içerisinde güvenli spor yapılarının bulunduğu alanlar oluşacak” diye konuştu.
 

Kanal İnegöl projesi için düğmeye basıldı!