İş Bankası konut kredisi erteleme şartları!

İş Bankası konut kredisi erteleme şartları! İş Bankası konut kredisi erteleme şartları!

İş Bankası müşterilerine ihtiyaç, taşıt, konut kredisi ve kredi kartı taksitlerini 3 ay vadeyle erteliyor. Pek bankanın kredi erteleme şartları ve faizi ne kadar?İş Bankası coronavirus salgını nedeniyle yürütülen ekonomiye destek paket kapsamında açık ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi taksit ödemeler ile kredi kartı hesap özet borçlarını 3 aya kadar erteliyor. Banka ayrıca Ek Hesap faiz tahsil gününü de aynı kapsamda 3 ay sonra olacak şekilde erteleyebilme imkanı sunuyor.

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; bankadan konut kredisini ertelemek için, www.sbank.com.tr Breysel İnternet Şubesine giriş yaparak, ana menüden “Kredilerini->Kredi Blogleri” sayfasındaki “Konut Kreds” sekmesinden krediye ulaşıp, ötelemek stenlen krediyi seçp “Ödeme Planı Ötele/Göster butonunu kullanarak yen ödeme planını görüntülenip ve onaylanabilir.

Ödeme planına onay verdikten sonra, ödeme planına ait konut kredisi taksitleri 3 ay ertelenecektir. Erteleme işlemini gerçekleştirdikten sonra, erteleme dönem içerisinde ödeme yapmak istenmesi halinde, İşCep veya İnternet Şubesi'nde yer alan “Krediler - Borç Ödeme” menüsünden borç ödenebiliyor.

Banka konut kredisine konu taşınmazın satıldığı ancak kredi kapatılmadığı krediler ve faiz desteği kentsel dönüşüm konut krediler için online işlem uygulamıyor. Bu krediler için banka şubelerinden konut kredisi erteleme işlem yapılması gerekiyor.

Konut Kredisi Erteleme Hesaplama

İş Bankası’ndan 24.11.2019 tarihinde, yüzde 1 aylık faiz oranı ve 12 ay vadeyle kullandırılmış 10.000 TL tutarındaki konut kredisi üzerinden hesaplama yapıldığında kredide faizi ile birlikte 10.661,88 TL olan toplam geri ödeme tutarı, öteleme sonrası 10.875,32 TL olarak hesaplanıyor. Oluşan toplam 213,45 TL’lk faiz farkı, kalan aylık taksitlere 26,68 TL artış şeklinde yansıtılıyor. Kullanılan kredi tutarına, faiz oranına ve taksit sayısına bağlı olarak bu tutar değişebiliyor.