Garanti Bankası konut kredisi erteleme faizi!

Garanti Bankası konut kredisi erteleme faizi! Garanti Bankası konut kredisi erteleme faizi!

Garanti Bankası konut kredisi erteleme faizi ne kadar? Banka kredi kartı taksitlerinde erteliyor mu?Garanti BBVA da coronaviruse karşı ekonomiye destek paketine katılan bankalardan biri oldu. Banka müşterlerin ihtiyacına göre, kredi anapara, faiz ve taksit ödemelerin, herhangi bir ek koşul aranmaksızın, 30 Haziran 2020 tarihine kadar erteleme imkânı sunduğunu bildirdi.

Kredipazarı'nda yer alan habere göre; banka kredi erteleme işlemine 30 Mart Pazartesi itibariyle başladı. Banka salgına karşı alınan önlemler kapsamında şubelerinin çalışma saatlerin 12.00 - 17.00 arasına çekti. Banka erteleme işlemini şubeler arayarakta yapabilme imkanı sunuyor.

Garanti BBVA bireysel ve şahıs firması sahib müşterler çn ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi faiz oranları değişmeden 3 aya kadar taksit erteleme, 6 aya kadar vade uzatma ve Avans Hesap ekstreler için 3 aya kadar erteleme işlemlerini yapıyor.

Aynı zamanda kredi kartı borçları içinde erteleme sağlayan banka aylık yüzde 1.4 faiz oranı ile üç aya kadar kredi erteleme sağlıyor.