10 / 12 / 2022

İslam Memiş "Hadi sat" diyerek kararsız yatırımcının canını kurtaracak uyarıda bulundu

İslam Memiş

Merkez Bankalarının faiz artırımlarıyla hareketlenen piyasalar açıklamalarla ciddi kayıplar yaşanıyor. Dolarda değer artışı yaşanırken altın fiyatları sert düştü. Altın piyasaları uzmanı İslam Memiş, altının düşüşüyle ilgili açıklamalarda bulundu, altın yatırımcılarına uyarılarda bulundu.Altın fiyatları son dönemin en kötü günlerini geçiriyor. Gram altın resmen çakıldı ve 960 liraya kadar indi.  Altın piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın yatırımcısına uyarılar yaptı.

İslam Memiş şu ifadeleri kullandı:

"Gram altını ekranda 960 gören arkadaş, 960’a satsana. Sat ki alan kişi de serbest piyasalarda 983’e satsın.

Kilosunda 800 dolar işçilik var. Dolar sahipleri topluyor. Neden 800 dolar işçilik. Talep var. Ne kadar talep o kadar işçilik. Yakında 1.000 doları geçer.

Altın kime ucuz? Dolar sahiplerine. Şuan dünyada rafineleri kapatan dolar sahipleri, altın ve gümüş stoklarını neden artırıyor? Savaş istiyorlar...

 Bugün ucuz toplayanlar, yarın “Savaş çıkacak uyarıyoruz” açıklamasını yaptığında çoktan stoklarını doldurmuş olacak.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön