06 / 12 / 2023

İstanbul'da Türklere kiralık ev verilmiyor mu? Kiralık evlerde fazla para veren kazanıyor!

İstanbul'da Türklere kiralık ev verilmiyor mu? Kiralık evlerde fazla para veren kazanıyor!

İstanbul’da konut kiraları son dönemde fahiş oranlarda arttı. Esenyurt ilçesinde verilen bir konut ilanındaki “Türk müşteri uygun değil” ibaresi, yabancıya kiralık ev konusunu yeniden alevlendirdi. Peki Suriye, Afgan ve İranlıların yoğun olarak yaşadığı Başakşehir bölgesinde son durum ne?BAŞAKŞEHİR'DE EVLER YABANCILARA KİRALANIYOR

Aykırı Gazetesi köşe yazarı Batuhan Çolak, dün kaleme aldığı yazısında Başakşehir'deki kiralık konut piyasasına değindi. Batuhan Çolak, yazısında Başakşehir'de Türklere ev verilmemesini kaleme aldı.

İstanbul da Türklere kiralık ev verilmiyor mu? Kiralık evlerde fazla para veren kazanıyor!

Başakşehir sakinleri, evlerin boş olmasına rağmen emlakçıların Türklere ev vermediğini belirtiyor. Emlakçıların yüzde 50'sinin yabancı, Suriyeli ve Arap kökenli olduğuna dikkat çeken sakinler, yeni evlerin de çoğunun Araplara satıldığını belirtiyor.

Bölgedeki Mall of İstanbul AVM'de yeni inşa edilen konut projelerinin T.C. vatandaşlığı reklamlarıyla satıldığı ileri sürülüyor. Bölgede yabancıların evleri vatandaşlık amacıyla satın aldığı ve kiraya verirken de yabancıları tercih ettikleri ifade ediliyor.

İstanbul'da sahibinden tartışılacak kiralık daire ilanı! Türk müşteriye uygun değil

İstanbul'daki emlak ilanını görenler, gözlerine ovuşturup bir daha baktı ama yine de inanamadı

Yabancıya konut satışı yasaklanmalı mı? 

 

Geri Dön