15 / 08 / 2022

İstanbul’un en merkezi OTOAVM'si Autogross İstanbul'da satışlar başladı! Dükkan alacaklara 18 taksit fırsatı!

İstanbul’un en merkezi OTOAVM'si Autogross İstanbul'da satışlar başladı! Dükkan alacaklara 18 taksit fırsatı!

İstanbul’un en merkezi OTOAVM'sinde satışlar başladı. Fiyatları 12 milyon Türk Lirası'ndan başlayan dükkanlar için 18 taksit imkanı sunuluyor.- "Herkes için cazip bir yatırım aracı"

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi İmam Altınbaş'ın da katıldığı toplantıda, projenin tanıtımını Bakırcı Yapı'nın bağlı olduğu Sağlam Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Sağlam yaptı.
Autogross İstanbul'un, ruhsat sorunu çeken oto galericilerinin bu problemine de çözüm olacağını dikkat çeken Sağlam, şöyle konuştu:

"İnanıyoruz ki; böylesine değerli bir lokasyonda bu ölçekte bir projede yer almak herkes için büyük bir ayrıcalık olacak ve projemiz, her geçen gün değerine değer katarak yatırım yapan herkesi çok mutlu edecektir. Biliyorsunuz, İstanbul'un birçok noktasında oto galericileri tek tek veya kümelenme şeklinde toplanmış bulunuyor. Ancak önemli bir kısmının Ticaret Bakanlığının çıkarmış olduğu yeni yönetmeliğe göre ruhsat konusunda problemleri var. İşte Autogross İstanbul ile biz ruhsat sorunu yaşayanların derdine çare oluyoruz. Yeni yönetmeliğe uygun olarak inşa edilen Autogross İstanbul'dan yer alan galeri sahipleri artık böyle bir sorunla uğraşmak zorunda kalmayacak. Şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki; Autogross İstanbul, otomotiv sektörünün yeni çekim merkezi ve sektörün tüm paydaşlarını tek çatı altında toplayan bir merkez olacak."

- "İki holdingin ortak fikri ile hayat buldu"

Arazinin Altınbaş Holding'e ait fakat üzerinde hayata geçirilecek Autogross İstanbul'un her iki holdingin ortak fikri olduğunun altını çizen Sağlam, "Bu proje Bakırcı Yapı'nın gayrimenkul sektöründeki deneyimi ile Altınbaş'ın ticari hayattaki tecrübesinin harmanlanması ile meydana geldi" şeklinde konuştu.
Autogross İstanbul'un oto galericileri, sektör ve İstanbul için önemli bir proje olduğuna vurgu yapan Sağlam, konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Oto galericileri ve sektör için önemli. Çünkü kendileri için tüm detaylar düşünüldü ve kusursuz bir yapıda faaliyet gösterebilecekler. İstanbul için önemli. Çünkü benzersiz lokasyonu, modern tasarımı ile düzenli bir iş yeri örneğini tüm dünyaya gösterebilecek. Bizim için de önemli. Çünkü biz de herkesin örnek göstereceği bir projeyi hayata geçirmenin gururunu yaşayacağız.

İstanbul’un en merkezi OTOAVM si Autogross İstanbul da satışlar başladı! Dükkan alacaklara 18 taksit fırsatı!

Bizim iş yerimiz, oto ve ticaretin merkezinde, yani galericilerin içinde. Dolayısıyla biz galericilerin sorunlarını yaklaşık 10 yıldan beri yaşayarak görüyoruz. Park yeri, ruhsat sorunları var. Elektrikli araçların gündeme gelmesiyle birlikte şarj istasyonları sorunu var. Gelen müşterilerin orada rahat vakit geçirebileceği yerlerin olmaması gibi sorunlar var. Tüm bunları biz bu projemizde çözmek için gayret ettik. Bir de şehir içerisinde, biliyorsunuz, kümelenme veya tek tek galeri dükkanları var. İkinci el otomobil alım satımı yapılan... Bunların da ruhsat problemleri var. Bu sorunlar tümüyle ortadan kalkacak. Burada aynı zamanda bir yaşam alanı da oluşturulacak, insanlar ailesiyle gelip otomobil bakmak, almak istiyorlar. Ama tabii gez gez gez yoruluyor. Oturup kahve içecekleri bir yerleri yok. Biz bu eksikliği de görerek mekanlar oluşturduk. Eşiyle birlikte gelen, ailesiyle birlikte gelen insanlar için de daha rahat bir şekilde otomobil seçecekleri güzel bir AVM olacak. Biz 41 yıllık bir firmayız. Bütün projelere ön bir fizibilite yaparak giriyoruz. Bu projeye de umduğumuzun üzerinde ciddi bir talep var."

- "Bir ihtiyacı karşılaması açısından çok büyük talep gördü"

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi İmam Altınbaş da Türkiye'nin son 20 sene çok büyük gelişme gösterdiğine dikkat çekerek, "Çıkartılan yönetmelik medeni ülkelerde olan şeyler. Dolayısıyla bizim ülkemizdeki oto AVM'ler de gelişmiş ülkelerdeki gibi olmaya başladı. Bu yasaları çıkartan, kafa yoran insanlara da çok teşekkür etmek lazım. Çünkü evlerin altında insanlar, biliyorsunuz, galerisini genişletmek için kolon kesiyordu. Bu da konut sahiplerinin sıkıntı yaşamasına neden oluyordu. Devlet güzel bir yönetmelikle modern yerlerde bu işlerin çalışır hale gelmesinin önünü açtı ve ona uygun bir şekilde de biz bu AVM'yi yaptık. Çok büyük ilgi var." açıklamasında bulundu ve beklenenin üzerinde bir talep gördüklerini dile getirdi. Altınbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Bir ihtiyacı karşılaması açısından çok büyük talep gördü. Yani belki biraz bizim beklediğimizden de çok... İnsanlar, demek ki galericiler bu işe duyarlı davrandılar. Toplumun ihtiyacını karşılaması açısından böyle karşılanması çok memnun, mutlu etti bizi. Böyle ihtiyaç duyulan bir şey olunca ekonomik olarak da onun karşılığı oluyor. Ekonomik açıdan kısa vadede çok beklentimiz yok ama ülkemizin 2023'le ilgili Cumhurbaşkanımızın da koyduğu büyük hedefleri var. Biz de bu projeyi bu hedeflere katkı sağlayan bir proje olarak değerlendiriyoruz. Gerek holding olarak biz gerekse de ortağımız Bakırcı Yapı projeye böyle yaklaşıyor."

Proje Direktörü Fatih Yıldırım ise projeyle ilgili merak edilen ayrıntıları anlattı. 

Buna göre, proje, 14 bin 250 metrekare büyüklüğe sahip arsa üzerinde inşa edilecek ve inşaat alanı 90 bin metrekareye ulaşacak. Autogross İstanbul 11 kattan meydana gelecek, 9 katta otomotiv satışına ilişkin dükkanlar ve tahsis alanları yer alacak, 2 bodrum katı ve teras katı otopark olarak kullanıma açılacak. AVM'ye 5 kattan direkt giriş sağlanacak ve ortalama dükkan büyüklüğü 100 ila 1.500 metrekare arasında olacak. Projede bir dükkanın satış fiyatı 12 milyon Türk Lirası'ndan başlıyor. Ödemesi TL bazında gerçekleştirilen satışlarda yüzde 25 peşinat istenirken, kalan miktar 18 eşit taksitle ödenebiliyor.

Ticari araç almak isteyenler dikkat! Fiat Fiorino'daki bu fiyatları kaçırmayın! Fiat Fiorino fiyat listesi 16 Mayıs 2022

Yuki 4 tekerlekli elektrikli E-A02 Afacan ne kadar? İşte 16 Mayıs 2022 fiyat listesi...

Nisan 2022'de en çok satılan otomobiller belli oldu! İşte Nisan'da en çok satışı yapılan otomotiv markaları...