ISVEA, A’Design Award’da ödül aldı!

ISVEA, A’Design Award’da ödül aldı!İtalyan markası ISVEA, esin kaynağını alev dalgalarından aldığı yepyeni tasarımı “Flamma” ile dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından A’Design Award’da bu yıl da ödüle layık görüldü.


Böylece ISVEA’nın aldığı uluslararası ödül sayısı toplamda 17’ye yükseldi.Tüm dünyada en iyi tasarım ve tasarımcıları öne çıkarmak için düzenlenen A'Design Award’da geçtiğimiz yıllarda toplam 12 ödüle layık görülen ISVEA, bu yıl da İtalya’dan eli boş dönmedi.Sanat Eseri Gibi Bir Lavabo: "Flamma"


Flamma, alev dalgalarının dansını çağrıştıran dış yapısı, geniş pürüzsüz yüzeyli yalın haznesi ve kullanım kolaylığıyla maksimum işlevsellik sağlayarak banyoları farklılaştırmayı amaçlıyor. Yarım asırdır vitrifiye seramik sektöründe tasarım odaklı ürünleriyle tüketicilerden tam not alan ISVEA, bu yeni ürünüyle adeta heykelsi bir sanat eserini banyolarla buluşturuyor. Flamma ikonik lavabo ile banyolar; modern, organik ve heykelsi formun görselliği sayesinde sanatsal bir alana dönüşüyor.


İtalyan Markaya Türk Tasarımcı


Flamma, genç Türk tasarımcı Ömer Faruk Yakupoğlu (Yatasarım) tarafından tasarlandı. İtalyan tasarımcı Ettore Giordano'nun yönettiği 10 kişilik ISVEA tasarım ekibinde 2 genç Türk tasarımcı da bulunuyor.ISVEA'nın Marka Gücü Tasarım Odaklı Oluşundan Geliyor


İtalya'nın Como şehrinde düzenlenen törende ISVEA adına ödülü alan ISVEA CDO'su (Chief Design Officer) Ettore GIORDANO; "Ekip olarak; İtalya'nın bu olağanüstü tasarım kabiliyetini Türk banyo kültürü ile birleştirerek en doğru, en kullanışlı ve uyumlu ürünleri ortaya çıkarmak üzere çalışıyoruz. Modern ve özgün banyo mekanları sunmak için değişik alan çözümlerine karşı işlevsel yaklaşımımız, bizi diğerlerinden ayıran en önemli farkımız. İtalyan tasarım anlayışına getirdiğimiz inovatif yaklaşım ile birlikte her zevke hitap eden, her banyoya uyarlanabilen, farklı alanlar için farklı çözümler sunabilen bir marka olduk. İşte bu nedenle çok fazla tasarlıyor ve durmadan üretiyoruz" dedi.