Ivanka Trump Türk mermerini dünyaya tanıttı!

Ivanka Trump Türk mermerini dünyaya tanıttı! Ivanka Trump Türk mermerini dünyaya tanıttı!

Dünyada sadece Türkiye'de bulunan Çizgili Marmara mermeri Ivanka Trump sayesinde dünyanın en lüks projelerine girdi. Ivanka’nın New York’taki Soho Oteli ile duyurduğu mermer, dünyanın en prestijli binalarına girdi.

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!

Dünyada sadece Türkiye'de bulunan Çizgili Marmara mermeri ABD'ye yayıldı. Daha önce ABD'li ünlü aktör Eddie Murphy'nin evinde, Jennifer Lopez'in şöminesinde, ABD Temsilciler Meclisi ve Disneyland gibi çok sayıda ünlü mekanda kullanılan Türk mermeri, Ivanka Trump sayesinde dünyaya tanıtıldı.


Bursa-Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ergün Efendioğlu, Çizgili Marmara'nın hikayesini şu şekilde anlattı: 2014 yılında, Ivanka Trump mermeri görünce hemen mekanlarda kullanımı ile ilgili aklında bir fikir canlanmış. 'Çizgili Marmara mermeri kullanılarak banyonun duvarlarında çizgi takip ettirebilir mi?' diye araştırıyor. Daha önce İtalyanlar'dan istemişler ama böyle bir şeyin mümkün olmadığı yanıtı alınca bize yöneldiler. Hemen iki mimarını Türkiye'ye gönderdi. Marmara Adası'ndaki ocakları görünce ikna oldu. Ivanka'nın istediği mermerler; oteller, alışveriş merkezleri gibi bütün Trump projelerinin ıslak zeminlerini süslemeye başladı. Onun referansıyla liste uzadı gitti. Dünyada yılın ürünü seçildi. Daha sonra The RBS Bank Texas, Futakotamagawa Project Japonya, Hyundai Department Store Kore Aldwych House Londra gibi dünyaca ünlü yapılarda da kullanıldı..


Trump ailesinin New York'taki Soho Oteli, Türk mermeriyle kaplandı. Soho, bölgenin en lüks oteli olarak biliniyor. Ivanka Trump daha önce İtalyan mermerini inceleyip beğenmezken Türk mermerlerine hayran kaldı.
Takvim