İzmir Dikili'de 4.2 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

İzmir Dikili'de 4.2 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!İzmir İli Dikili İlçesi Çandarlı Mahallesi Koru Mevkii'nde yer alan bir bodrum, bir zemin katlı bahçeli kargir ev niteliğindeki gayrimenkul 4 milyon 276 bin 168 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 


İzmir İli Dikili İlçesi Çandarlı Mahallesi Koru Mevkii'nde yer alan bir bodrum, bir zemin katlı bahçeli kargir ev niteliğindeki gayrimenkul 4 milyon 276 bin 168 TL bedel ile icradan satılıyor. 

 

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Çandarlı Şehir Merkezinden Denizköy Sahil Yolu istikametinde yaklaşık 900-1000 m uzaklıkta, Cantek Siteleri arkasında denize tahminen 200,00 metre mesafededir.Çandarlı Belediyesince parsele 06.11.2000 tarihinde 179,00m² lik konut yapı ruhsatı verilmiş olup 02.07.2001 tarihinde 263,00m² lik bodrum kat ve 279,00m² lik zemin kat ilave tadilat yapı ruhsatı verilmiştir.02.05.2005 tarihinde 60,00m²lik mutfak, 30,00m²lik WC+Duş, 89,00m²lik havuz için ilave tadilat ruhsatı verilmiştir.İnşaatın bitirilmesi neticesinde Belediyece 02.06.2005 tarihinde yapı kullanma izin belgesi (iskan belgesi) verilmiştir.Taşınmazın Çandarlı Belediyesinden alınan 06.07.2004 tarihli işyeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmaktadır.Satışa konu taşınmaz betonarme olarak inşa edilmiştir.Taşınmaz bodrum kat, zemin kat ve 1.kat olmak üzere 3 kat olarak yapılmıştır.Arsa etrafı komple taş duvar ile çevrilmiş ve üzeri tel yapılmıştır.Taşınmaz denizi tam cepheden görmektedir.Binan bodrum kat dış cephesinin yarısı dekoratif taş kaplama yapılmış, zemin kat ve 1.kat dış cephesi Amerikan siding kaplamadır.Bina çatısı shingle kaplamadır. Bahçede büyükler için ve çocuklar için iki adet havuz bulunmaktadır.Bahçe düzenlemesi gayet iyi durumda olup bahçede 100 adet zeytin ağacı, süs ağaçları, voleybol sahası, depo, bar, odun fırını ve mangal, tüm bahçe için otomatik yağmurlama sistemi, 55 metre dalgıç pompalı derin kuyu artezyen bulunmaktadır.Binanın bodrum katında; bir oda, hamam,kapalı jakuzili ısıtmalı havuz, sauna, wc, spor odası, salon, soyunma odası, çamaşır odası, kiler, bir banyosuz oda, bir suit oda (banyo ve wc), bir oda (banyolu ve wc) ve açık mutfak bulunmaktadır.Binanın zemin katında; kapalı kışlık restorant, dinlenme salonu, resepsiyon, mutfak, kiler, wc, hol, teras, bir süit oda ve iki adet oda (banyo ve wc) bulunmaktadır.Binanın zemin üstü katında iki suit oda ve dört adet (banyo ve wc) oda bulunmaktadır.Tüm mahallerde zemin döşemesi seramiktir.Duvarlar saten kaplama, tavanlar kartonpiyer, iç doğramalar ahşap doğrama, dış doğramalar PVC (ısıcamlı) doğramadır.Tüm odalarda klima, duş-wc, telefon ve televizyon mevcuttur.Tüm odalar zeminden ısıtma ile ısıtılmaktadır.Binanın toplam kullanım alanı; (Bodrum kat=263,00m²) + (zemin kat=279,00m²) + (Batar kat=90,00m²) = 632,00m² dir.Satışa konu taşınmaz tapuda 1 bodrum+1 zemin katlı kagir ev olarak gözükmekte ancak mevcut kullanımında yapılan tadilatla 12 odalı butik otele çevrilmiş ve o şekilde işletilmektedir.

 

Kıymeti : 4.276.168,00TL
1. Satış Günü : 05/02/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 02/03/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : DİKİLİ ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU DİKİLİ/İZMİR 

 

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/401 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2017