20 / 08 / 2022

İzmir Kemalpaşa'da rüşvet karşılığında kaçak yapılara kullanma izni!

İzmir Kemalpaşa'da rüşvet karşılığında kaçak yapılara kullanma izni!

İzmir Kemalpaşa Belediyesi'ne yapılan operasyonda kaçak binalara kullanma izni verdiği tespit edilen 11 kişi gözaltına alındı.İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 'rüşvet almak', 'rüşvet vermek' ve 'rüşvete aracılık etmek' suçları dahilinde 6 aydır devam eden teknik ve fiziki takibin sonrasında operasyon düzenledi.

İzmir Kemalpaşa da rüşvet karşılığında kaçak yapılara kullanma izni!

Sabah'tan Ceyhan Torlak'ın haberine göre; Kemalpaşa'da izinsiz bina inşa eden firma ve vatandaşlara rüşvet karşılığında ceza kesilmediği, yasal mevzuata uygun olmayan binalara yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi verildiği saptandı. Aralarında rüşvet alan 6 belediye görevlisinin yer aldığı 11 kişi gözaltına alındı. Çok sayıda ekibin katıldığı operasyonda, gözaltına alınan şüphelilerin ev ve iş yerlerinde arama gerçekleştiği gözaltı sayısının artabileceği belirtildi. Şüpheliler sorgulanmak üzere İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

"DETAYLI AÇIKLAMA YAPACAĞIZ"

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, rüşvet operasyonuyla ilgili açıklamada gerçekleştirdi. Kendisinin de belediye binasına gelmesiyle olaydan haberdar olduğunu söyleyen Karakayalı, "Bir şikâyet üzerine olmuş bir olay. Gelişmeleri takip edeceğiz. İmar konularıyla alakalı şikâyetler geliyordu. Şu an tam olarak olay nedir, neyin nesidir, kim, neden alındı bilmiyoruz. Daha sonra detaylı açıklama yapacağız" dedi.

Kaçak yapı avı hızlandı!