09 / 08 / 2022

İzmir Menemen'de 9 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

İzmir Menemen'de 9 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

İzmir'de Menemen İlçesi'ne bağlı Kazımpaşa Mahallesi Akçalıdere Mevkiide yer alan gayrimenkul İzmir Menemen Satış Memurluğu tarafından satılıyor..İzmir Menemen Satış Memurluğu tarafından  İzmir  İli, Menemen İlçesi'ne bağlı Kazımpaşa Mahallesi Akçalıdere Mevkiide yer alan gayrimenkul açık artırma usulü ile satışa sunuluyor. 9 milyon TL'lik gayrimenkul için 1. satış 27 Kasım'da, 2. satış ise 28 Aralık'ta yapılacak.

 

T.C. MENEMEN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

2016/15 Satış
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri: İzmir İl, Menemen İlçe, 5121 Ada, 2 Parsel, Kazımpaşa Mahalle, Akçalıdere Mevkii, Tapuda arsa vasfında olan taşınmaz Atatürk Mah. 5130,5126 ve 5127 nolu sokaklara cephelidir, eğimli bir arazide yer almaktadır, boş arazi durumundadır, Belediye hizmetlerinden yararjanabilir, ulaşım sorunu yoktur, yol ve altyapı çalışmaları henüz tamamlanmamıştır, ilçe merkezine ve tren istasyonuna 1,5 km mesafede yer almaktadır, taşınmazın tamamı satılacaktır.

Adresi : Atatürk Mah. 5130,5120,5126 Sok. Menemen / İZMİR
Yüzölçümü : 30.649,50 m2 (Tam Hisse)
İmar Durumu : 1/1000 imar planı içerisinde TAKS:0.40, E:1.20, hmax:15.50 mt. konut imarlıdır. 

Kıymeti :9.194.850,00 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler : Muhdesat Bilgileri “Ağaç : Bir adet zeytin ağacı Ayşe Dinçer’ e aittir. (Kadastral Ada:259 Parsel:60)”
1. Satış Günü : 27/11/2017 günü 14:00 -14:10 arası
2. Satış Günü : 28/12/2017 günü 14:00 -14:10 arası
Satış Yeri : Menemen Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda

Satış şartları
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadaı elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanl alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur
Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesinin T. Vakıflar Bankas Menemen Şubesi TR **********************31 nolu (Hesap Adı: Adliye Yazı İşleri Müdürlüğü hesaba yatırmaları yada satış sırasında nakit TL olarak bulundurmaları veya bu miktar kadar bank, teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzeri süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resm, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz v giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; ak: takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üne maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti il ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasında farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale far! ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelik teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdire isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başka; bilgi almak isteyenlerin 2016/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları il; olunur. 11/10/2017 (İİKm.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.