08 / 08 / 2022

İzmit’teki parklar yenileniyor!

İzmit’teki parklar yenileniyor!

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre İzmit’te 5 yıl içinde 150 den fazla yeni park yapıldı. Halen köylerle birlikte 472 parkın bulunduğu İzmit’te eski parklar tek tek elden geçiriliyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre İzmit’te 5 yıl içinde 150 den fazla yeni park yapıldı. Halen köylerle birlikte 472 parkın bulunduğu İzmit’te eski parklar tek tek elden geçiriliyor. Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmada eski parklar daha kullanışlı hale getiriliyor. Yetkililer kentin dört bir yanındaki park yenileme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Eski parklardaki oyun grupları, oturma alanlarıyla çevre düzenlemeleri yeniden yapılıyor” dedi.

 

YILLIK ORTALAMA 10 PARK

Özellikle çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlarda zeminin kauçukla kaplanmasına ayrı bir önem verdiklerini söyleyen yetkililer, “Yenilenen parklara çok fonksiyonlu çocuk oyun grupları, fitnes aletleriyle çok daha kullanışlı kent mobilyaları monte ediliyor. Ayrıca aydınlatma sistemleri de yenilenen parklar eskiye oranla daha modern ve kullanışlı hale getirilmiş olunuyor” diye konuştu. İzmit’te yılda ortalama en az 10 eski parkın revizyondan geçirildiği öğrenildi.


Manşet Kocaeli