11 / 08 / 2022

Kamboçya'da çöken binada ölü sayısı 36'ya çıktı!

Kamboçya'da çöken binada ölü sayısı 36'ya çıktı!

Kamboçya Kep kasabasında inşaat halindeki bir binanın önceki gün çökmesi sonucu yaşamını kaybedenlerin sayısı 36'ya yükseldi.Kamboçya'nın güneyinde yer alan Kep kasabasında inşaat halindeki bir binanın önceki gün çökmesi sonucunda  hayatını kaybedenlerin sayısı 36'ya çıktı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, yetkililer, Kep kasabasında cuma günü çöken inşaat durumundaki binanın enkazında gece de devam eden arama kurtarma çalışmaları sonucu çok sayıda kişinin cesedine ulaşılmasıyla ölenlerin sayısının 36'ya yükseldiğini bildirdi.

Kamboçya Başbakanı Hun Sen yaptığı açıklamada olayda 23 kişinin yaralı kurtulduğunu, kurtarma operasyonunun da sona erdiğini belirtti.

Kasaba yetkilileri, enkaz altında kalarak hayattını kaybedenler arasında en az 13 kadın ve 6 çocuk bulunduğu bilgisini paylaştı.

Kamboçya'da kadınların da inşaat işçisi olarak çalıştığı ve işçilerin ailesinin genel olarak inşaat sahasında yaşadığı biliniyor.

Polis teşkilatının yaptığı açıklamada, çöken binanın sahibi olan ve inşaat işçilerini kiralayan Kamboçyalı çiftin sorgulanmak üzere gözaltına alındığı belirtmişti.

İnşaat durumunda olan binanın en üst katına çimento döküldüğü sırada çöktüğü belirtilmişti.

Sihanoukville kentinde geçen sene Haziran ayında inşaat halindeki binanın çökmesi sonucu 28 kişi ölmüş, 26 kişi ise yaralanmıştı.