15 / 08 / 2022

Kamu işçisine 2 bin 168 TL ödeme yapılacak! İlave tediye ödeme tarihi belli oldu!

Kamu işçisine 2 bin 168 TL ödeme yapılacak! İlave tediye ödeme tarihi belli oldu!

Yüz binlerce çalışanı yakından ilgilendiren tediye ödemeleri için tarih belli oldu. Bu kapsamda kamu işçilerine en az 8 bin 672 TL ödeme yapılacak. 28 Ocak'ta yapılan tediye ödemelerinin ikinci taksidi için tarih verildi.İlave tediye ödeme tarihleri belli oldu. İlk taksidi 28 Ocak'ta yapılan tediye ödemelerinin ikinci taksidi için ödeme tarihi 29 Nisan olarak belirlendi. Kamu işçilerine en az 8 bin 672 TL ödeme yapılacak.

Bu yıl kamu işçilerine dört taksit olarak toplam 52 günlük ilave tediyesi yapılacak. Nisan ayında yatacak miktar 2 bin 168 TL'den başlıyor.  Kamuda çalışan 1 milyon işçiye her yıl Cumhurbaşkanı’nın da onay vermesiyle tediye ödemeleri gerçekleştiriliyor. 

Kamu işçisine 2 bin 168 TL ödeme yapılacak! İlave tediye ödeme tarihi belli oldu!

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; tepe ödemelerinin ikinci taksidi 29 Nisan’da ödenecek. Maden işletmelerinin yeraltı işlerinde çalışan işçilere ödemeler tek seferde yapılacak ve 23 Aralık’ta hesaplara yatmış olacak. En düşük ikramiye, asgari ücret üzerinden yapılan hesapla 2 bin 168 TL olarak belirlendi. Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.