Çukurova Balkon

Kanal İstanbul'un ilk ihalesi sonbaharda!

Kanal İstanbul'un ilk ihalesi sonbaharda! Kanal İstanbul'un ilk ihalesi sonbaharda!

Türkiye’nin mega projeleri arasında sıralanan ve 15 Ocak 2018’de güzergâhı açıklanan Kanal İstanbul projesinin ilk ihalesi için geri sayım sürüyor..


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi’nde, “Kanal İstanbul’u hayata geçirmek için kolları sıvadık” sözleri, gözleri bir kez daha bu projeye çevirdi.

Yeni Akit'te yer alan habere göre Erdoğan’ın “Türkiye’nin en büyük yatırımı olacak bu stratejik projeyi mutlaka gerçekleştireceğiz” dediği Kanal İstanbul için ilk ihalenin Ekim, Kasım aylarında gerçekleştirilmesi bekleniyor. 

Türkiye’den altyapı şirketlerinin ilgi göstereceği dev projenin ihalelerine uluslararası konsorsiyumların da katılması bekleniyor. Bu çerçevede Çin, Meksika, İtalya, Almanya, Katar, Güney Kore, Japonya ve Rusya’nın ön heyetler göndererek incelemelerde bulunması bekleniyor.

5 yılda tamamlanması planlanan dev proje sadece yeni bir boğaz hattının oluşumu sağlanmayacak, İstanbul’da dev bir ada meydana gelmiş olacak ve şehir üç yakaya bölünmüş olacak.