28 / 05 / 2022

Kandıra Belediyesi yeni hizmet binası tamamlanıyor!

Kandıra Belediyesi yeni hizmet binası tamamlanıyor!

Çalışmalarına son sürat devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Belediyesi için projelendirdiği yeni hizmet binasının inşaatını da tamamlıyor.Şehir genelinde ihtiyaç duyulan noktalarda eksiklikleri gidermeye devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Belediyesi için hayata geçirdiği yeni hizmet binasını üç blok halinde inşa ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan yapının zemin ve -1’inci bodrum katının duvar imalatları tamamlanırken bodrum katın perde yalıtım imalatı sürüyor. Hizmet binasının yalıtım ve dolgu çalışmaları birbirini takip ederek sürüyor. Ön cephenin yağmur suyu altyapı işlerini de bitiren Kocaeli Büyükşehir ekipleri, 16,80 kotun 1.kısım donatı ve döşeme kalıp imalatlarına da başlayacak.

ÜÇ BLOK ŞEKLİNDE YAPILIYOR

Yapı 3 bodrum, zemin ve 3 kat şeklinde hayata geçirilen ve tam donanıma sahip olacak. Yapının en alt ve orta bodrum katlarında otopark bulunacak. En alt bodrum 44 araçlık otopark ve sığınak olarak, orta bodrum kat da 40 araçlık otopark ve depo, arşiv alanları olarak tasarlandı. Üst bodrum katta ise giriş fuayesi, bekleme salonu ve hizmet birimleri bulunacak.

MECLİS SALONU İKİNCİ KATTA OLACAK

Hizmet binasının zemin katında başkanlık girişi, bekleme salonu ve hizmet birimleri yer alacak. İkinci katta belediye meclis salonu ve meclis grup odaları inşa edilecek. Üçüncü kat ise başkanlık makamı olarak tasarlandı. Bu katta ayrıca personel dinlenme terası da bulunacak.

13 BİN 893 METRE KARE KULLANIM ALANI

Toplam 13 bin 893 metrekare kullanım alanına sahip olacak hizmet binası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelere kazandırdığı belediye hizmet binalarından birisi olma özelliğine sahip. Kandıra Belediyesi için hayata geçirilen yeni yapı da diğer hizmet alanları gibi modern bir bina olacak.