Karaman'a 3 bin 500 konut

Karaman'a 3 bin 500 konut

Karaman Belediye Başkanı Ali Kantürk, 3 bin 500 konutluk ikinci etap toplu konut çalışmalarını başlattıklarını bildirdi.

Kantürk, makamında düzenlediği basın toplantısında, gecekondular ve çarpık yapılaşmaya karşı mücadele ettiklerini belirterek, bu mücadelenin en önemli ayağının modern konutlar inşa etmek olduğunu belirtti.


Karaman'da ikinci etap konut alanının hayata geçirilmesi için geçtiğimiz hafta  TOKİ  yetkilileriyle son bir görüşme yaptıklarını ifade eden Kantürk, şunları kaydetti: "Üniversitenin üst kısmında, doğumevinin karşısındaki 400 bin metrekare alanda yapılacak 3 bin 500 yeni konut için start verildi. Yaptırdığımız anketler sonucunda, bu konutlarımızın 3 bin 150'sinin 87 metrekare, 350'sinin de 65 metrekare olarak yapılması talebi ortaya çıktı. Bu konutlar tamamen alt gelir grubu için yapılacağından bazı koşullar var. Başvuruda bulunanların en az bir yıldır Karaman'da oturuyor olması, başvuran kişinin 30 yaş ve üzeri olması, aylık gelirinin bin 90 YTL'yi geçmemesi, üzerinde kayıtlı evi olmaması gerekiyor."


Kantürk, Karaman'da ikinci etap toplu konutların ihalesinin 2008 Ocak ayında yapılacağını, inşaatların ise 2008'in bahar aylarında başlanmasının planlandığını vurguladı.


Henüz başvuruların alınmaya başlamadığını dile getiren Kantürk, "Başvuru tarihini yazılı ve görsel basın kanalıyla halkımıza duyuracağız" diye konuştu.