Kartepe'de üst yapı çalışmaları başladı!

Kartepe'de üst yapı çalışmaları başladı! Kartepe'de üst yapı çalışmaları başladı!

Kartepe Belediyesi'ne bağlı ekipler ilçenin dört bir tarafında bozuk satıhlarda üst yapı iyileştirmeleri kapsamında çalışma yapıyor. Ekipler asfalt ve parke çalışmaları ile yaşam koşullarını iyileştiriyor.
Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçenin dört bir tarafında bozuk satıhlarda üst yapı iyileştirmeleri kapsamında çalışma yapıyor


Kartepe’de belediye ekiplerince yürütülen üst yapı hizmetleri Köseköy’den Suadiye’ye, Maşukiye’den Sarımeşe’ye kadar geniş bir coğrafyada gerçekleştiriliyor. Ekipler sert kış günleri öncesi Kartepelilerin ihtiyaç duyduğu hizmetler çerçevesinde asfalt ve parke çalışmaları ile yaşam koşullarını iyileştiriyor.

 

SUADİYE’DE ASFALTLAMA

Ekipler alt yapı sorunu olmayan güzergahlarda üst yapı iyileştirmesi çerçevesinde asfaltlama çalışmalarını da yağışlı havalar öncesi hız kesmeden sürdürüyor. Ekipler Suadiye Mahallesi’nde Bağdat Kaldırımı Sokak üzerinde 150 metre uzunluğunda 5.5 metre genişliğindeki güzergaha 250 ton asfalt sererek bölge ulaşımını modern bir hale getirdi.

 

YAMA ÇALIŞMASI

Kartepe Belediyesi kendi ekip ve ekipmanları ile ilçe genelindeki bozuk satıhları mercek altına aldı. Acil müdahale ekipleri ring halinde taradıkları yolları iyileştirme çalışması kapsamında Maşukiye Pazar Alanında ve Sarımeşe Bağdat Caddesi üzerinde asfalt yama çalışması gerçekleştirdi. Yapılan düzenlemelerle ilçe halkına rahat bir ulaşım imkanı sağlandı.

 

PARKE DÖŞENDİ

Kartepelilerin yaşam standardını iyileştirmeye yönelik çalışmalar kapsamında ekipler, yaya ulaşımını da ön planda tutan düzenlemelerde bulunuyor. Alt yapı sorunu olmayan güzergahlarda üst yapı iyileştirmeleri kapsamında ekipler kilitli parke çalışmalarını da Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde devam ettirdi. Ekiplerin İlim Caddesi üzerinde yerleşimin yoğun olduğu bölgede yaptığı parke döşeme çalışması Kartepelilere güvenli ve rahat bir ulaşım imkanı sağlandı.

 

BEKLENTİLER KARŞILANIYOR

Alt yapı sorunu olmayan güzergahlarda ana arter yolları ilçe halkının ihtiyaçlarına göre modernize ettiklerini belirten Başkan Hüseyin Üzülmez, “Geniş Kartepe coğrafyasında yolları günümüz koşullarına uygun hale getirecek çalışmalarımız geniş bir yelpazede gerçekleştiriliyor. Sert kış günleri öncesi ilçe halkımızın beklentilerine karşılık verecek düzenlemelerimiz asfalt ve parke çalışması şeklinde durmaksızın devam edecek” dedi.Manşet Kocaeli