Kayseri Melikgazi'ye 50 yeni okul inşa edilecek!

Kayseri Melikgazi'ye 50 yeni okul inşa edilecek! Kayseri Melikgazi'ye 50 yeni okul inşa edilecek!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçede hayırsever desteği ile 50 okul yapımı planladıklarını açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazide yeni okul yapımı için hayırsever desteği ile 50 yeni okul inşa edeceklerini söyledi.

Melikgazi Belediyesi'nde yer alan habere göre, şu anda bir çok okulda iki dönem yani sabahçı ve öğlenci gibi öğretim verildiğini söyleyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı    Dr.Memduh Büyükkılıç “Eğitime yapılan yatırım aslında ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır. Bireye yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Bu neden ile eğitime yaptığımız yatırımlar ile biz toplumsal kalkınmaya katkı sağlamak istiyoruz. Ancak bu yetersiz kalmaktadır. Şehrimizde şu anda iki ödemli eğitim verilmektedir. Bunun çok zorlukları olmaktadır. Sabah çok erken okula giden sabahçılar, akşam eve geç gelen öğlenci  öğrencilerimiz mağdur olmaktadır. Bu açıdan okullarımızı tek dönem yapacağız. Bunun için gerekli planlama yapıldı ve şehrimizde 50 okul yapımına ihtiyaç olduğu tespit ettik. Hayırsever vatandaşlarımızı da teşvik ederek okul yapımına öncelik vereceğiz. Böylece eğitimde yeni bir çığır açacağız” dedi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, eğitimde tek dönem devri ile şehrin eğitim başarısının daha da artacağını ve bir ilk ile yine Kayseri Belediye Modelini gündeme getireceklerini de söyledi.