02 / 07 / 2022

Kayseri Millet Bahçesi projesinde son durum ne?

Kayseri Millet Bahçesi projesinde son durum ne?

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç yaptığı açıklamada Kayseri Millet Bahçesi projesinde çalışmaların devam ettiğini söyledi.Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin engelli ve engelsiz ayrımı olmaksızın spor için var olan engelleri ortadan kaldıracak şekilde projelendirdiği Spor Salonu ile kapalı tenis kortlarının temel atma töreni yapıldı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Bu projelerimiz hem engelli vatandaşlarımıza engelsiz koşul oluşturacak, hem de engeli bulunmayanların hizmet almasına fırsat verecek” diye konuştu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Başkan Büyükkılıç, hasta yakınlarının ihtiyacını karşılamak amacıyla aynı bölgeye yapılacak misafirhanenin ihalesinin de gerçekleştirildiğini söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Erciyes Üniversitesi karşısındaki Engelsiz Yaşam Merkezi Kompleksi içerisinde bulunan ve bünyesinde bay-bayan soyunma-wc-duşlar ve idari ofisler bulunan Spor Salonu ile 2 adet tenis kortu bulunan Kapalı Tenis Kortu’nun temel atma töreni yapıldı. Geröekleştirilen, temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İl Müdürleri, Büyükşehir Belediyesi’nin üst düzey yöneticileri ve davetliler katılım gösterdi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, törende millet bahçesinden devlet tiyatrolarına, sağlık turizminden balon turizmine kadar birçok konu hakkında bazı önemli açıklamalar yaptı. Amaçlarının Kayseri’yi sosyal ve kültürel açıdan en güzel konum ve duruma getirmek olduğunu dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Engelli ve engelsiz ayrımı gözetmeksizin, spor için var olan engelleri ortadan kaldıracak bu iki tesisimizi hayata geçirince Engelsiz Yaşam Merkezi’mizin hem hizmetlerine destek olacak, hem de akşamları ve hafta sonları vatandaşlarımıza hizmet edecek şekilde herkese açık olacak” diye konuştu.


MİLLET BAHÇESİ’NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Başkan Büyükkılıç, Millet Bahçesi’nde çalışmaların devam ettiğini dile getirerek, “Hatırlanacağı üzere Millet Bahçemizin ihalesi yapıldı, şuanda çalışmalar devam ediyor, 1 milyon 260 bin metrekarelik bir projedir. Ayrıca 80 bin metrekarelik Diyanetimize, 25 bin metrekarelik Milli Eğitimimize ayrılmış olan eğitim alanlarımız mevcut. Orada da gerekli çalışmalar hayata geçirilecek. Şehrimiz gelişiyor, güzelleşiyor” dedi.


BAŞKAN ERÜ’YÜ TEBRİK ETTİ VE BİR PROJEYİ DAHA HAYATA GEÇİRECEKLERİNİ SÖYLEDİ


Bu alanda yakın zamanda üçüncü tesisin temel atma törenini gerçekleştireceklerini dile getiren Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi: “Burada ihalesini yaptığımız, yakında temelini atacağımız üçüncü tesisimiz olacak. Erciyes Üniversitemiz bizim gururumuz ve araştırma üniversitesidir. Tıp Fakültesi Hastanesi de sadece Kayseri’ye değil, ülkemize ve bölgemize ve uluslararası standartlarda sağlık hizmetleriyle bilinmektedir. Son süreçte de rektörümüz ve şahsını aşı konusunda tebrik ve teşekkür ediyorum. Pandemi döneminde yaptığı çalışmalar da gururumuz olmuştur. Böyle güzide bölgede hizmetler veren hastanemizin en önemli ihtiyaçlardan birisi olan hasta yakınlarının sosyal amaçlı ihtiyaçlarını gidermek üzere bir çalışma yaptığımız projeyi paylaşmıştık. Vatandaşlarımız arabanın içerisinde yatıyor, otoparklar kalıyor diye yakınmalar oluyordu, onu da önemseyerek o projemizin de yakında temelini atacağız. 25 yataklı, sosyal donanımı ile bir tesisimiz söz konusu olacak. Kayserimizin gençliğine hizmet etmek amacıyla yine hatırlanacağı üzere akademi olarak hizmet veriyoruz. Üniversiteli gençlerimizin çamaşırlarını rahatlıkla yıkayabileceği ortamı da hazırladığımızı da daha önceki projelerimiz bağlamında ifade etmiş, hayata geçirdik.”


Millet bahçesi projeleri 10 soruda tüm detaylarıyla!