Kelebek Mobilya inşaat sektöründe yüzde 100 büyüme hedefliyor!

Kelebek Mobilya inşaat sektöründe yüzde 100 büyüme hedefliyor! Kelebek Mobilya inşaat sektöründe yüzde 100 büyüme hedefliyor!

Türkiye'nin en köklü mobilya markalarından Kelebek, 2012 yılının ikinci yarısından itibaren girdiği yeni yapılanma süreci ile beraber büyümeye devam ediyor. İnşaat sektöründe yüzde 100 büyüme hedefliyor...


Türkiye'nin en köklü mobilya markalarından Kelebek, 2012 yılının ikinci yarısından itibaren girdiği yeni yapılanma süreci ile beraber büyümeye devam ediyor. Toplu konut, işyeri, yurt ve kamu binaları için banyo dolabı, vestiyer, çamaşır odası dolapları, mutfak dolapları, ortak alan dolapları ve gömme dolap çözümleri sunan kelebek, 2013 sonuna kadar projeli işlerde yüzde 100 büyüme hedefiyle hareket ediyor. 


İnşaat sektöründe yaşanan olumlu gelişmelerin projeli işlere de yansıdığını belirten Doğtaş ve Kelebek Mobilya CEO'su Haluk Özmutlu, "İnşaat sektörü 2013'ün ilk aylarında yüzde 30 civarında bir büyüme ivmesi yakaladı. 


Bu olumlu havanın devam etmesi ve 2013'ün geçtiğimiz yola oranla büyüme ile kapanması bekleniyor. Yeni konut projelerinin sayısında yaşanan artışın doğal bir yansıması olarak projeli işler alanındaki talepte de bir yükseliş gözlemleniyor. Biz de Kelebek Mobilya olarak projelerin ihtiyaçlarına göre getirdiğimiz yenilikçi çözümlerle ve yarım asın aşan tecrübemizle bu pastadan büyük bir pay almayı hedefliyoruz" dedi. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok saygın projede iş ortağı olan Kelebek; en son Soyak Evostar ve MNG İnşaat Halkalı Projesi'nin mutfak ve vestiyerlerinin, Koç Üniversitesi Sarıyer Kampüsü'nün elbise dolaplarının ve çalışma odalarının yapımını üstlendi. Kelebek Mobilya'nın önceki referanslarının arasında ise Eroğlu İnşaat Lounge 1 ve Lounge 2, Avrupa Konutları, Soyak Olympiakent, Albayrak İnşaat Güneşpark ve Kemerpark Evleri, Regnum Elitkent Bahçeşehir, Hukukçular Tovvers, Dap yapı gibi birçok farklı proje yer alıyor. 


Kelebek Hakkında: Cumhuriyet tarihinin en köklü sanayi kuruluşlarından biri olan Kelebek Mobilya, 1935 yılında uçak kanatları için kontrplak üretmek amacıyla kuruldu. 1978 yılında dünyanın konusunda en iyi proje grupları ile teknik işbirliği yapan firma, modüler mobilya fabrikasını Avrupa'nın en modern ve büyük tesislerinden biri olarak Düzce'de işletmeye açtı. 1990 yılında ise İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) halka arz edilmiş olup halka açık anonim şirket statüsüne girdi. 2012'nin 2'nci yarısından itibaren yeni yapılanma sürecine giren Kelebek Mobilya, bugün kendisine ait 186 bin metrekarelik bir sahada 40 bin metrekare kapalı alanda en güncel teknolojileri kullanarak; mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımların üretimini sürdürüyor. 


Küresel Ana Haber Gazetesi