Kemer'deki imar planı değişikliğine tepki!

Kemer'deki imar planı değişikliğine tepki!

CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, ilçede bulunan iki parselin imar planının değiştirilip 'otel alanı'na dönüştürülmesine tepki gösterdi.


Özelleştirme programı ve kapsamında yer alan ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından imar planı 'otel alanı' olarak değiştirilen Antalya'nın Kemer ilçesinde yer alan iki parsele CHP'den tepki geldi.

Kemer Gözcü'den Ahmet Duran Yenigün'ün haberine göre, Kemer'deki mevcut tesislerin yeterli olduğunu ve mevcut otellerin iyileştirileceğini belirten CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, yeni oteller açılmasının 'Kemer' markasına zarar vereceğini iddia etti.

''Mevcut altyapı zaten yetersiz''

İlçe merkezinde bulunan ralli alanında bulunun 2 parselin otel alanına çevrilmesiyle geri kalan alan ve etrafında bulunan diğer boş alanların da bu şekilde otel alanına dönüştürüleceğini sözlerine ekleyen Ünal, “Mevcut altyapı zaten yetersiz. Şimdi de yeni otel alanları yaratılıyor. Kemer merkezde sahile yakın tek büyük alan olan Ralli Alanı’nda yapılmak istenen belli; buranın tamamı ve etrafındaki diğer alanlar otel sahasına çevrilecek. Bu turizme katkı sağlamaz aksine zarar verdiği gibi Kemer markasına da zarar verecek. Kemer’deki mevcut tesisler zaten yeterli, bunların yenilenmesi gerekirken yeni tesisler yapmak ne kadar doğru? Kındılçeşme’yi gördük, doğası katledildi. Koylarda yapmak istenilen elde edilmeyince, rant Kemer merkeze ve Çamyuva, Tekirova ve Göynük’e sıçradı. Buralar da gidince rant tekrar koylara sıçrayacak” diye konuştu. 

''Diğer araziler de aynı kaderi paylaşacak''

İmar değişikliği ile otel alanına dönüştürülen 2 parsel için alınan kararın bununla sınırlı kalmayacağını söyleyen Ünal, ilerleyen dönemlerde ralli alanın tamamı ile etrafında bulunan arazilerin, yıkılan turizm lojmanlarının bulunduğu alanın ve eski TUREM binasının da aynı kaderi paylaşacağını iddia etti.

''Denizcilik Fakültesini neden eski yerine yapmıyorsunuz?''

Denizcilik Fakültesi olması planlanan binanın yenilenmeye müsait olmadığı öne sürerek Kuzdere Mahallesi’ne yapılacağını ifade eden Ünal, ''Peki, o bina ne olacak? Tabi ki ranta kurban edilecek. Orası da otel olacak. Adı üstünde Denizcilik Fakültesi, Kuzdere’ye neden yapılıyor? Binayı yıkıp oraya neden yapılmıyor. Ama amaç belli önce karşısında Ralli sahasında kalan arazi otel alanına çevrildi, sonra orası da otel alanına çevrilerek otel yapılması sağlanacak. Ve daha sonra da diğer alanlar” dedi.