Kent Meydanı Alışveriş Merkezi açılış konserini iptal etti

Kent Meydanı Alışveriş Merkezi açılış konserini iptal etti

Bursa'nın kentsel dönüşümdeki prestij projesi Kent Meydanı Alışveriş Merkezi'nin açılışındaki Emre Altuğ konseri, Kuzey Irak operasyonunda şehit düşen Mehmetçiklere saygısızlık olur gerekçesiyle iptal edildi

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Bursa'nın en önemli kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Kent Meydanı Alışveriş Merkezi, bugün yapacağı açılıştaki konser ve eğlence etkinliklerini, Kuzey Irak'taki sınır ötesi harekatta şehit olan Mehmetçiklerimiz ve yakınlarına saygısızlık olur düşüncesiyle iptal etti.

Açılışı sade bir törenle yapmayı planlayan Kent Meydanı'nın Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu, çok kapsamlı, renkli, coşkulu eğlenceler ile Emre Altuğ'un katılacağı büyük katılımlı bir konser planladıklarını belirterek, 'Askerlerimiz orada şehit olurken, aileleri ve ülkemiz üzüntü içerisindeyken, böyle bir konseri yapmamızın doğru olmadığını düşündük. Şehit yakınlarının acısını paylaşmak için konserimizi iptal ettik. İleriki dönemde, keyifli olduğumuzda bu aktiviteyi yapmayı düşünüyoruz' dedi.

4 FİRMA BİRLEŞTİ

50 milyon dolar yatırımla gerçekleşen Kent Meydanı'nın 16 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmasında, knowhav'larını birleştiren 4 firmanın ortaklık ruhunun büyük bir etkisi olduğunu belirten Tuzcuoğlu, 'Küçükçalık-Emintaş konsorsiyumu, Sönmez Holding ve Özipek grubu biraraya geldi. 30 yıllığına yap-işlet-devret olarak aldılar. Küçükçalık-Emintaş'ın İstanbul'da Olivium AVM'de de birlikteliği var. Bursa'nın şehir kimliğine imza atan bir projede 3-4 firmanın biraraya gelmesi de anlamlı. Bu birleşme sayesinde, bir alışveriş merkeziyle ilgili her türlü soruna cevap verebilecek bir bilgi birikimi oluşturuldu' diye konuştu.

AVM PASTASINA KATKI

Proje öncesinde meydandan geçen insan sayısını ölçtüklerini belirten Tuzcuoğlu, "Hergün yaklaşık 40 bin kişinin geçtiği bir yer. Bu alışveriş merkezi pastayı çok ciddi bir biçimde büyütecek. Alışveriş merkezleriyle tanışmamış insanları da pastaya dahil edeceğiz" dedi. AVM'de mağaza kiralarının ortalama metrekare fiyatları 30-35 euro arasında değişiyor.

Pahalı markalar yok

Gelen müşterilerin hem sosyo-ekonomik olarak kendilerini rahat hissetmesini sağlamak, hem de alışveriş keyfini yaşatmak amacıyla orta gelir düzeyine hitap eden markalar tercih edildi. Çok niş markalara yer verilmedi. Özürlülere göre dizayn edilen, mescid ve bebek bakım odası gibi bölümlerin de yer aldığı Kent Meydanı'nda AVM dışındaki sinerji alanları arasında sinema ve sergi salonları, amfi tiyatrosu, cafeler, yeşil alanlar bulunuyor.

YILMAZ YILDIZ / YENİŞAFAK

pus