Keşan'daki bazı projelerin ihale edilmesi meclis gündeminde!

Keşan'daki bazı projelerin ihale edilmesi meclis gündeminde! Keşan'daki bazı projelerin ihale edilmesi meclis gündeminde!

Edirne'nin Keşan ilçesinde bazı köyleri kapsayan projelerin ihale edilmesi meclis gündemine taşındı. CHP'li Gaytancıoğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne'nin Keşan ilçesinde bazı köyleri kapsayan projelerin ihale edilmesine ilişkin soru önergesi hazırladı. Gaytancıoğlu, sorusunun Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

CHP'li Gaytancıoğlu, ''Edirne Keşan ilçesindeki Erikli Köyü sahilindeki, Yayla Köyü Danişment Köyü ve Mecidiye Köyündeki üçüncü derece doğal sit alanlarının işletmesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından MUÇEV'e 21/20/2019 tarihinde ihale edilmiştir. Bu durum karşısında aşağıdaki sorularımın Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yanıtlandırılmasını istiyorum'' diye konuştu.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu'nun soruları:
1- Bir limited şirket olan MUÇEV daha önce yaptığı hangi faaliyetlerden dolayı Tabiat Varlıkları Ve Doğal Sit Alanları ile Özel Çevre Koruma Bölgelerinde Bulunan Devletin Hüküm ve Tasarruffu Altındaki Yerlerin İdaresi Hakkında Yönetmelik kapsamında değerlendirilmiştir?
2- MUÇEV'in ilgili yönetmelik kapsamında daha önce yaptığı projeler nelerdir?
3- İhale komisonunun bu alanlarının MUÇEV'e kiralanmasıyla ilgili aldığı kararın içeriğinde neler vardır?
4-  İhaleleye yukarıdaki yönetmelikte belirtilen nitelikte olan başka vakıflar da çağırılmış mıdır?
5- Sözleşme şartnamesinde neler vardır?
6- İhale kaç yıllıktır?
7- İhaleyi alan firma alt yüklenicilere kira sözleşmesi yapabilecek midir?
8- Alt yüklenicilerle kira sözleşmeleri yapılabilecek ise bunun ihalede belirtilen süresi ve şartları nelerdir?