KİPTAŞ 3. Gayrimenkul Müzayedesi'nde 54 dükkanının 13'ü satıldı!

KİPTAŞ 3. Gayrimenkul Müzayedesi'nde 54 dükkanının 13'ü satıldı! KİPTAŞ 3. Gayrimenkul Müzayedesi'nde 54 dükkanının 13'ü satıldı!

KİPTAŞ, portföyünde bulunan 54 dükkanı halka açık gerçekleştirdiği 3. müzayede ile satışa çıkardı. Yatırımcılara hitap eden değerli arsa ve işyerleri şeffaf ve açık bir şekilde piyasaya sunuldu...KİPTAŞ, yatırımcılara hitap eden 54 dükkanı 3. Gayrimenkul Müzayedesi kapsamında satışa çıkardı. Şeffaf ve açık bir şekilde gerçekleşecek müzayede de muhtelif bölgelerde bulunan yatırım değeri yüksek 54 dükkanın 13'ü satıldı. 

54 DÜKKANIN 13’Ü SATILDI

Müzayede kapsamında toplam muhammen bedeli 85 milyon TL olan 54 dükkandan 13 tanesinin satışı gerçekleşti. 13 dükkan, muhammen bedellerine göre yüzde 13’lük artışla 17.8 milyon TL’ye satıldı.

MÜZAYEDEYE YOĞUN İLGİ

Son 6 ayda 3 müzayede düzenleyen KİPTAŞ'ın müzayedesine yatırımcılar büyük ilgi gösterdi. KİPTAŞ 3. Gayrimenkul Müzayedesi’nde Referans Başakşehir Vadi ile Silivri Konutları 3. Etap projelerindeki dükkanlar ilk kez satışa sunuldu. Projelerde yer alan dükkanlar yatırımcıların ilgisini çekti. 

GELİR SOSYAL KONUT VE KENTSEL DÖNÜŞÜMDE KULLANILACAK

Müzayede hakkında konuşan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, şeffaf yönetim anlayışına uygun olarak gayrimenkul müzayedelerinin geleneksel hale geleceğini ve süreceğini anlattı.

 

Kurt, “Halka açık müzayedelerimiz devam ediyor. Son 6 ay içinde 3. müzayedemizi gerçekleştirdik. Şeffaf koşullarda açık artırma yöntemi ile satışa sunduğumuz dükkanlardan elde ettiğimiz geliri, kısa zaman içinde açıklayacağımız sosyal konut ve kentsel dönüşüm projelerimize kaynak olarak kullanacağız.” açıklamasında bulundu. 

KİPTAŞ'tan depreme dayanıklı ucuz konut kampanyası!

KİPTAŞ'ın 2. gayrimenkul müzayedesi gerçekleştirildi!