28 / 05 / 2022

KİPTAŞ We Haliç projesinde inşaat hızlandı!

KİPTAŞ We Haliç projesinde inşaat hızlandı!

İBB iştiraki olan KİPTAŞ'ın yapımı üstlendiği olaylı proje We Haliç'te çalışmalar hızla tamamlanıyor. Projede betorname ve kaba imalat çalışmalarında sona gelindi....KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, We Haliç kentsel dönüşüm projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ali Kurt, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Gaziosmanpaşa WeHaliç dönüşüm projemizde zemin iyileştirme çalışmalarımız devam ederken, betonarme ve ileri kaba imalatlarımız hız kesmeden yürütülüyor."

KİPTAŞ We Haliç projesinde inşaat hızlandı!

Neler olmuştu?

KİPTAŞ We Haliç Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında stüdyo daireden 3+1'e kadar değişiklik gösteren konut tipleri bulunuyor. Projede kapsamında yer alan dairelerin büyüklükleri 37 metrekare ile 130 metrekare arasında değişiyor.

KİPTAŞ We Haliç projesinde inşaat hızlandı!

Daha önce 8 aylık süre içinde inşaatı durdurulan projede çalışmalara yeniden başlanmıştı. 850 konuttan oluşan projede 400 hak sahibi ile anlaşma sağlandı. Proje kapsamında tüm kiralar eksiksiz ödenirken,  projede çalışmalar Gaziosmanpaşa Belediyesi'nce yapılıyor.

KİPTAŞ We Haliç projesinde inşaat hızlandı!

''İnşaatlar hiç durmadı''

İnşaat çalışmalarının yeniden durduğu ile ilgili çıkan haberlere Gaziosmanpaşa Belediyesi, şu cevabı vermişti:

"İnşaatlar hiç durdurulmamıştır. Tüm kiralar eksiksiz ödenmiştir. Bölgede tamamıyla anlaşma sağlanan 400 hak sahibi vardı. Bölgedeki kentsel dönüşüm proje çalışmalarının tamamı Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından yapılmıştır. İBB ve KİPTAŞ ile yapılan protokol gereği, KİPTAŞ tarafından ihalesi yapılan We Haliç Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 04.09.2018 tarihinde inşaat çalışmaları başlatılmıştır. 05.02.2020 tarihli İBB TV haberinde KİPTAŞ Genel Müdürü tarafından verilen bilgiler ile 07.02.2020 tarihinde İBB Başkanı'nın sosyal medya hesaplarında yayınlanan bilgilerin gerçeği yansıtmadığını kamu kurumu sorumluluğuyla tüm halkımızın bilgisine sunarız."

KİPTAŞ We Haliç Kentsel Dönüşüm projesinde son durum ne?

Nuran AYDIN/Emlakkulisi.com