Kırıkkale Millet Bahçesi'nin ihalesi tamam!

Kırıkkale Millet Bahçesi'nin ihalesi tamam!Kırıkkale’nin çehresini değiştirecek Kızılırmak üzerinde kurulacak millet bahçesinin ihalesi Ankara’da gerçekleştirildi.


Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, ihaleye 34 firmanın katılım gösterdiğini belirterek ilginin yüksek olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti. 

Sabah'ta yer alan habere göre; mülkiyetinin Kırıkkale Belediyesi'nin olacağı ve 450 bin 909 metrekare alana kurulması planlanan Millet Bahçesinin projesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihalesinin de  TOKİ  tarafından yapıldığından bahseden Başkan Saygılı, "Projeye desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum'a teşekkür ediyorum. Kırıkkalemizin çehresini değiştireceğine inandığımız Millet Bahçemiz için ilk adım olan ihale aşaması geçildi. İhaleye 34 firmanın katılmış olması, Kırıkkalemize farklı bir hava katacak olan Millet Bahçemize verilen değerin göstergesi. Bu ilgi bizleri mutlu etti" diye konuştu.

Kırıkkale Millet Bahçesi'nin 400 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor.