Kışlalar şehir dışına taşınmaya başladı!

Kışlalar şehir dışına taşınmaya başladı! Kışlalar şehir dışına taşınmaya başladı!

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Ankara ve İstanbul'daki kışlaların 11 Eylül'e kadar şehir dışına taşınması kararı ilk olarak dün uygulandı. İstanbul Esenler'deki Baştabya Kışlası'ndaki zırhlı araçlar Tekirdağ Çorlu'daki 3. Zırhlı Tugayı Komutanlığı'na doğru hareket etti.

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından  Ankara  ve İstanbul'daki kışlaların 11 Eylül'e kadar şehir dışına taşınması kararı ilk olarak dün uygulandı. 66. Mekanize Zırhlı Tugay Komutanlığı'na bağlı İstanbul Esenler'deki Baştabya Kışlası'ndaki zırhlı araçlar dün düzenlenen törenle Tekirdağ Çorlu'daki 3. Zırhlı Tugayı Komutanlığı'na doğru hareket etti. 


Darbe girişiminin ardından Başbakan Binali Yıldırım, kışlaların şehir dışına taşınacağını açıklamıştı. Taşınma kapsamında Baştabya Kışlası'ndaki zırhlı araçlar, polis araçlarının eskortluğunda kışladan hareket ederek Mahmutbey Gişeler'den geçti. Konvoy, Tekirdağ'daki 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na gitti. Ankara'daki 28. Mekanize Piyade Tugayı'ndan 4 tank ve 4 zırhlı personel taşıyıcı Çankırı'ya, Etimesgut Zırhlık Birlikler ve Eğitim Tümen Komutanlığı'ndan ilk etapta 4 zırhlı personel taşıyıcı ve 4 tank ise 6 çekici üzerinde Şereflikoçhisar'a gönderildi.


Sabah


Haber AA'da şu şekilde yer aldı


Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin ardından alınan karar doğrultusunda şehir içindeki askeri birliklerin taşınma işlemleri başladı.


Buna göre, Ankara'daki 28. Mekanize Piyade Tugayı'nın Çankırı'ya, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kara Havacılık Komutanlığı'nın Isparta'ya, Etimesgut Zırhlı Birlikler ve Eğitim Tümen Komutanlığı'nın Şereflikoçhisar'a taşınmasına karar verildi.


İstanbul'da bulunan 66. Mekanize Zırhlı Piyade Tugay Komutanlığının da Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Ulaş mevkisine taşınacağı öğrenildi.


Taşınma işlemleri kapsamında, Etimesgut Zırhlı Birlikler ve Eğitim Tümen Komutanlığından ilk etapta 4 zırhlı personel taşıyıcı ve 4 tank, 6 çekici üzerinde Şereflikoçhisar'a gönderildi. 28. Mekanize Piyade Tugayından da 4 tank ve 4 zırhlı personel taşıyıcı, 6 çekiciyle Çankırı'ya intikal ettirildi.


İstanbul'da bulunan 66. Mekanize Zırhlı Piyade Tugay Komutanlığı'ndan ise 6 tank çekicilerle Tekirdağ'a gönderildi.


Anadolu Ajansı Editör Masasına konuk olan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, askeri birliklerin taşınması konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatları olduğunu, konuyu Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanları ile değerlendirdiklerini ve 15 Eylül'e kadar zırhlı araçların İstanbul ve Ankara'dan, belirlenen yerlere taşınma sürecini tamamlayacaklarını söylemişti.


AA