Kocaeli Kartepe'ye kültür merkezi müjdesi!

Kocaeli Kartepe'ye kültür merkezi müjdesi! Kocaeli Kartepe'ye kültür merkezi müjdesi!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyhükşehir Belediyesi, Kartepe Uzuntarla'da yeni bir kültür merkezi inşa edecek. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sosyal ihtiyaçlarına yanıt verecek projeler yapmaya devam ediyor. Kentin pek çok yerinde yapılan kültür merkezleri de bu projeler arasında bulunuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, vatandaşların konferans, kongre, düğün gibi organizasyonlarını gerçekleştirmelerine imkân veren bu binalar KO-MEK sınıflarıyla da çeşitli kurslara ev sahipliği yapıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu kültür merkezlerinden birini de Kartepe Uzuntarla'da inşa edecek.

İHALE 24 EYLÜL’DE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi merkezin yapımını üstlenecek firmayı belirlemek için ihaleye çıkıyor. İhale salonunda yapılacak oturum 09.30’da yapılacak. Kültür merkezi Uzuntarla İbrikdere Mahallesi’nde hayata geçirilecek. Kartepe Kültür merkezi, toplam bin 490 metrekare kapalı inşaat alanına sahip olacak. Merkez, tek katlı olarak inşa ediliyor. Yapı bünyesinde 350 metrekare KO-MEK birimi, 300 metrekare Sağlık ocağı birimi ve 840 metrekare kültür merkezi bölümü yer alacak.

ÜÇ BİRİM BİR ARADA

Yapının kültür merkezi bölümünde 540 metrekarelik çok amaçlı salon, gelin odası, kulis, bay bayan wcler bulunacak. KO-MEK bölümünde spor salonu, derslikler ve muhtarlık birimleri meydana getirilecek.. Sağlık Ocağı bölümünde ise doktor odaları, muayene odaları, aşı odası, bebek bakım odası, mescit ve wcler yer alacak. Bina çevresi yaklaşık 3 bin 700 metrekare olup otopark ve yeşil alan düzenlemeleri gerçekleştirilecek.