25 / 09 / 2022

Konut kredisi faizleri zirveye koşuyor!

Konut kredisi faizleri zirveye koşuyor!

Konut kredisi faiz oranları zirveye koşuyor. Sıfır konut için aylık yüzde 1'in altında faiz teklif eden tek kamu bankası var. Özel bankalarda ise konut kredisi faizleri yüzde 1.15 ile yüzde 1.80 seviyeleri arasında değişiyor.Merkez Bankası’nın iki yıl aradan sonra politika faizini yükseltmesinin ardından kredi faizleri tekrar güncellendi. Faizlerde yaşanan büyük sıçrama kredi talebini de yavaşlattı. 

Sözcü'den Mehtap Özcan Ertürk'ün haberine göre; geçen hafta MB'nin iki yıl aradan sonra politika faizinde 200 baz puan artışa giderek yüzde 10.25'e yükseltmesiyle ihtiyaç, konut ve ticari kredilerinin faiz oranları da değişti.

Konut kredisinde ise sıfır konut için aylık yüzde 1'in altında faiz teklif eden tek kamu bankası bulunuyor. Özel bankalarda ise en uygun konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1.15 ile yüzde 1.19 arasında değişiyor, en yüksek oran ise yüzde 1.62- yüzde 1.80 seviyeleri arasında seyrediyor.

Konut kredisi faizleri zirveye koşuyor!

Konut ve taşıt kredilerinde de artış hızı yavaşladı. Konut kredileri 18 Eylül haftasında sadece yüzde 0.11 arttı ve 276.5 milyar TL oldu. 

Kampanyalar sonrası konut kredisi faizlerinde son durum!
Geri Dön