Çukurova Balkon

Konut satışlarına Evim Türkiye dopingi!

Konut satışlarına Evim Türkiye dopingi! Konut satışlarına Evim Türkiye dopingi!

Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nın İlki Almanya'nın Düsseldorf kentinde düzenlendi. Fuarda yapılan satışlarla konut piyasasının canlandığını belirten yetkililer, yeni fuarlar için gün sayıyor.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nın ilki 8-10 Şubat tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlendi. 6 binin üzerinde kişi ziyaret ettiği fuarda 76 firma 100'ün üzerindeki bulundu. Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün habere göre, 100 milyon liraya yakın işlem fuar esnasında yapıldı. 

250 MİLYONLUK GÖRÜŞME

Sur Yapı, Evim Türkiye Fuarı’nda toplam 15 projesini sergiledi. Stantlarını yaklaşık 1000 kişinin ziyaret ettiğini söyleyen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “250 milyonluk satış görüşmesi yaptık ve 100 milyonluk konut, ofis ve dükkan opsiyonladık. 1 milyon 300 bin metrekare alanıyla yeşil ve mavinin iç içe olduğu Antalya’nın özüne uygun modern bir şehir olan Antalya projemiz gurbetçi vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi gördü. Çok sayıda satış görüşmesi yaptık. Ayrıca İstanbul’daki projelerimiz için de yoğun ilgi ve taleple karşılaştık” açıklamasında bulundu.

SIFIR FAİZ İMKANI SUNDU

AP Yapı 7 projesi ile Almanya’nın Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na katıldı. Dap Yapı, fuara özel olarak; gayrimenkulü görmek isteyen Almanya’daki Türk vatandaşların ulaşım ve konaklama masrafını karşılayacağını ifade etmişti. Satışı devam eden projelerde Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlara özel 72 ay 0 faiz, bankasız, kefilsiz, senetle ödeme fırsatı sundu. Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Fuarda gördüğümüz yoğun ilgi gösteriyor ki doğru konumda doğru fiyatla insanları gayrimenkulle buluşturuyoruz. Fuar katılımcılarına net olarak ‘şimdi Türkiye’den konut almanın tam zamanı’ dedik ve bunun bilincinde olduklarını gördük” dedi.

Evora  İzmir  ve Evora Denizli projelerini Evim Türkiye Fuarı’nda gurbetçilerin beğenissine sunan Teknik Yapı, yaklaşık 530 fuar ziyaretçisinden 3’ü evlerine sözleşme yaparak döndü. Ziyaretçilerden 6’sı ise Türkiye’deki akrabaları vasıtasıyla sözleşme yapmak için stanttan ayrıldı. Fuarda yaklaşık 4.5 milyon liralık satış sözleşmesi yapıldı.

Fuzul Yapı ve  TOKİ  imzası taşıyan Tem Avrasya projesi Evim Türkiye Fuarı’nda görücüye çıktı. Yatırım ve prim değeri ile öne çıkan projenin büyük ilgi gördüğünü belirten Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Akbal, 612 daireden oluşan TEM Avrasya’nın yüzde 80’den fazlasının sahiplerini bulduğunu söyledi. Akbal, “Yatırım değeri oldukça yüksek bir lokasyonda konumlanan ve bu yılın 2. yarısında teslim edeceğimiz proje hem yabancı yatırımcılar hem de gurbetçiler için fırsatlar sunuyor’’  şekilde konuştu.

İSTANBUL'A DAVET

Polat Holding güvencesiyle İstanbul Beyoğlu’nda hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul projesi katılımcıların beğenisini kazandı. Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, “3 gün boyunca biz de fuarda yerimizi aldık. Oldukça yoğun bir katılım oldu. Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarımızın ilgisi bizleri çok memnun etti. Birçok vatandaşımızla bir araya geldik, kendilerini İstanbul’da ağırlayıp projemizi de gezdireceğiz” dedi.

SATIŞLAR 3 KAT ARTTI

Evim Türkiye Fuarı’nda en çok ilgi gören firmalardan biri de NEF oldu.  Nef İcra Kurulu Üyesi Selçuk Çelik, “Hem yabancılara hem de yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza daha hızlı ulaşabilmek için yurtdışında tanıtımları hızlandırdık. Almanya ve Orta Doğu bölgesinde yaptığımız tanıtım ve işbirlikleri ile geçen yıla kıyasla bu bölgeye yaptığımız satışlarımızı 3 kat artırdık. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Evim Türkiye Fuarı’nda da projelerimize gösterilen ilgiden memnun kaldık. Yaptığımız görüşmelerle gerçekleştirdiğimiz satışların dışında önümüzdeki günlerde de satışa dönüşecek önemli bir potansiyel görüyoruz” açıklamasında bulundu.

AVRUPA İLGİSİ

Mesa Mesken Genel Müdür Yardımcısı Cem Ergüven, fuara Almanya’nın yanı sıra diğer Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşlardan da yoğun ilgi geldiğini söyledi. Ergüven, şöyle konuştu: “Standımıza ilgisi sonucunda 500 kişiye yakın ziyaretçiyi ağırlarken 250’ye yakın da talep topladık. 3 gün boyunca Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız ile buluşup onlara projelerimizi yakından anlatma fırsatı bulduk. Bu fuarın bize ve sektörümüze olumlu bir şekilde yansıyacağını düşünüyoruz.”

VERİMLİ GEÇTİ

Metal Yapı Konut Genel Müdür Yardımcısı Mert Durdağ Almanya’daki Türk vatandaşlarının birikimlerini Türkiye’de doğru gayrimenkule yatırması açısından önemli bir fuar olduğunu kaydederek, şunları söyledi: “3 gün oldukça verimli geçti. Blue Lake ve Kemerlife23 projelerimizle fuara katıldık. Fuara özel indirimler yaptık. Önemli sayıda rezervasyon ve randevu aldık.”

YENİ FUARI BEKLİYOR

Evim Türkiye Fuarı'na Kağıthane’deki Seba Suites projesiyle katılan Seba İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Engin Keçeli, “Hem ülkemizin potansiyelini gösterdik, hem de Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızla bir araya geldik. Evim Türkiye Fuarı’nın yenilerine de katılmayı düşünüyoruz. İstanbul’un yanı sıra Bodrum projelerimizi de tanıtacağız” dedi.

GÜVENLİ YATIRIM

İhlas Yapı projelerinden Bizim Evler 7, Bizim Evler 8, Bizim Evler Güzelce ve Marmara Evleri 4 Avrupa’da tanıtıldı. İhlas Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Celep, “ Gurbetçilerimize, ülkemizin en önemli dinamiklerinden olan gayrimenkul sektörünü ve konut ile ticarilerin halen en güvenli yatırım enstrümanı olma özelliğini koruduğunu anlatma fırsatı bulduk. “İki kişilik İstanbul gidiş dönüş uçak biletiniz bizden” kampanyası da ilgi gördü” açıklamasında bulundu.

DOĞRU BİR İŞ

Yılmaz İnşaat olarak Galatasaray arsası üzerinde Emlak Konut GYO güvencesiyle inşa ettikleri Düşer Vadisi Riva projesini fuara taşıdıklarını söyleyen Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, “Gayrimenkul alarak Türkiye’de yatırım yapan gurbetçilerimiz hem memleketleri için hem de kendileri için çok doğru bir iş yaptı” dedi.

İNDİRİM YAPTI

Fuara 4 yeni projesiyle katılan Hasanoğlu Şirketler'in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, “Fuar bizim açımızdan çok başarılı geçti, gurbetçiler ve katılımcılar projelerimize yoğun ilgi gösterdi. Fuar boyunca yüzlerce misafir ile görüştük, kendilerini İstanbul’da misafir etmek ve proje ziyareti gerçekleştirmek üzere planlamalar yaptık” şeklinde konuştu.

SATIŞLAR ARTIYOR

Fuarda gurbetçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Lens Yapı, yüzde 20+5 indirim avantajı sundu.  Lens Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Kutlu, “Gurbetçi vatandaşlarımızın, Türkiye’de mülk sahibi olma çalışmalarını hızlandırdıklarını gözlemledik” açıklamasında bulundu.

BEKLENTİNİN ÜZERİNDE TALEP

Fuarda gurbetçi vatandaşlarla bir araya gelen Kar Yapı, 12 adet ön satış sözleşmesi imzaladı. Kar Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, fuardan beklentilerinin de üzerinde verim sağladıklarını kaydetti.

CAZİP FİYAT

Kuyaş Genel Müdürü Yüksek Mimar Salih Sağında ise şu açıklamalarda bulundu: “Kuyaş, EK ve BRK İş Ortaklığı olarak İstanbul Eyüpsultan’daki Baharyaka projemizi gurbetçilerimizle buluşturduk. Lansman öncesi çok cazip fiyatlarımızla projemizi gurbetçilerimizin beğenisine sunduk, projemize gurbetçilerimiz büyük ilgi gösterdi. Avrupalı vatandaşlarımızı Eyüpsultan’a davet ediyoruz”

GÜÇLÜ BAĞLAR KURDUK

Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, “ Fuara Torkam E5, Temaşehir Konya ve 42. Cadde ile katıldık. Standımızı Almanya’da yaşayan gurbetçilerimizin yanı sıra Hollanda, İsveç, Belçika, İngiltere ve Avusturya’dan gelen vatandaşlarımız da ziyaret etti. Onlarla güçlü bağlar kurduk” diye konuştu.

FUARDA SÖZLEŞTİ

Akkuş Gayrimenkul fuarda Alya markalı projelerinin tanıtımını yaptı ve projelerin satışını gerçekleştirdi. Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş “Beklentilerimizin üzerinde bir fuar gerçekleştirdik. Projelerimizi görmek isteyen gurbetçilerimizle sözleştik” açıklamasında bulundu.

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ GELİŞİYOR

Fuarla ilgili görüşlerine yer verilen Evim Türkiye Fuarı’nın stratejik ortağı Lineadecor’un Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ecemiş, şunları söyledi: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Demirören Medya Grubu ile gerçekleştirdiğimiz önemli projelerden biri de Evim Türkiye Fuarı oldu. Stratejik ortak olarak yer aldığımız bu fuarda birbirinden değerli projeler Almanya’daki vatandaşlarımızla buluştu. Sadece Almanya’daki gurbetçilerimizin değil pek çok Alman vatandaşının da ülkemizde yatırım yapmaya istekli olduğunu görmek bizleri mutlu etti. Gayrimenkul sektörü ekonominin en önemli yapı taşıdır. Bu sektör ülkemizdeki güçlü firmalar sayesinde her gün daha çok gelişiyor. Yurtiçinde ve yurtdışında önemli projelere imzalar atılıyor. Bu da bizi memnun ediyor. Çünkü yapıların gelişmesi demek, mutfak alanında da uzmanlığın, tecrübenin, kalitenin tercih edilmesi demek. ‘Lineadecor projelerinize değer katar’ mottosuyla 28 yılı aşkın süredir önemli projelere imza atıyoruz. Sektörde artık bir danışmanlık rolü üstlenmiş durumdayız. Sektörümüze katkı sağlayacak kaliteli projelere destek vermeye devam edeceğiz. Yeni pazarlara yeni segmentlere girmek, henüz ulaşılmamış müşterilere ulaşmak için önemli bir fırsat olarak gördüğümüz bu organizasyona emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Evim Türkiye Fuarı gurbetçinin ev hasretini bitirdi!

Gurbetçiler 400 milyon liralık gayrimenkul aldı!