Konut satışları hız kesmiyor!

Konut satışları hız kesmiyor! Konut satışları hız kesmiyor!

Bu yılın ilk üç ayında yapılan konut satışları; geçen yılın aynı dönemine göre İstanbul'da yüzde 1, Ankara'da yüzde 7 düştü, İzmir'de ise 6 puan arttı. Türkiye ortalaması ise yüzde 2'de kaldı.Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) yayınladığı "İllere ve Yıllara Göre Konut Satış Rakamları", inşaat sektöründe İzmir'e olan ilginin artarak devam ettiğini gösterdi. Bu yılın ilk üç ayında yapılan konut satışları; geçen yılın aynı dönemine göre İstanbul'da yüzde 1, Ankara'da yüzde 7 düştü, İzmir'de ise 6 puan arttı. Türkiye ortalaması ise yüzde 2'de kaldı. 


EN GÖZDE KENTEmlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, emlak sektöründe Türkiye'de şu anda en gözde ve en ucuz kentin  İzmir  olduğunu söyledi. Konut satışlarında diğer büyük şehirlere göre yaşanan artışın bunun en büyük göstergesi olduğunu belirten Güleroğlu, "İzmir'de gayrimenkul almak için en uygun zaman. Faiz oranları düşerse konut satışları daha da hızlanacaktır" dedi. 


'7 YIL BÖYLE 'Megapol Group Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökdemir, inşaat sektöründe İzmir'e olan ilginin 2023'e kadar devam edeceğini aktardı. Bu gerçeği birçok yatırımcının da fark ettiğini belirten Gökdemir, şunları söyledi: "Şu anda İzmir, İstanbul ve Ankara'dan daha 7 cazip imkanlar iri sunuyor. Diğerlerinde olduğu gibi arz fazlası riski yok. Belki fiyatlar biraz daha düşer ama bütün konutlar sayılır.


Posta Ege