08 / 08 / 2022

Konutta arsa krizi! Türkiye'de arsa maliyeti rekor seviyede! 

Konutta arsa krizi! Türkiye'de arsa maliyeti rekor seviyede! 

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, konut üretiminde arsa maliyetine dikkat çekerek, Türkiye'nin arsa maliyeti en yüksek ülke olabileceğini belirtti...Dünya Gazetesi köşe yazarı Sadi Özdemir, bugünkü köşesinde kiralık konut piyasasındaki son durumu ve Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun'un konuyla ilgili açıklamalarını kaleme aldı. 

Konutta arsa krizi! Türkiye de arsa maliyeti rekor seviyede! 

Sadi Özdemir, yazısına, "Kira artışlarına 1 yıllık süre için yüzde 25 sınırı geliyor. Geçici olsa da, dünyada örnekleri bulunsa da ‘mülkiyet hakkına sınırlama’ başlığı ile konu tartışılacak. Ancak, yükselen konut fiyatları ve kiralar meselesine ‘konut arzındaki eksiklik ve inşaat maliyetleri’ cephesinden bakmak ve alınan her kararın ‘arz sorununu’ nasıl etkileyeceğini hesaplamak şart" ifadelerini kullanarak başladı ve sektörün önemli isimlerinden Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ile sohbetini aktardı. 

"Kiracı sayısı (oranı) arttıysa ev sahipliği gerilediyse sorun büyük demektir" diye konuşan Aziz Torun, konuyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte Aziz Torun'un o açıklamaları...