Konutta yeni trend kira garantili projeler!

Konutta yeni trend kira garantili projeler!

İnşaatta 5 yılı aşan faizsiz konut satışlarının yanı sıra son dönemde kira garantili projeler öne çıktı. İstanbul’un ardından İzmir’e de uzanan getiri garantili anlaşmalı satışlar bir yıla kadar uzuyor. 


Karar Gazetesi'nden Hamide Hangül'ün haberine göre; Türk inşaat sektöründe markalı konut üreticileri, milyarlarca liralık yatırımlarla inşa edilen konut projelerinde tüketici talebini canlı tutmak için birbirinden cazip tutmak adına yeni kampanyalara başlıyorlar. 

 

Sektörde uzun vadeli faizsiz ev satışlarının yanı sıra, son dönemde kira garantili sözleşmeler de öne çıkmaya başladı. İstanbul’da Beylikdüzü, Kartal ve Fikirtepe gibi bölgelerde yoğunlaşan garantili kira getirileri, DAP Yapı’nın projesiyle İzmir’e de uzanmış durumda. 

 

Bu tür satışta aylık bin 500 liradan başlayan kira getirileri 6 bin liraya kadar yükseliyor. Söz konusu garanti bir yıl boyunca uygulanıyor. Kira garantili satış yapan markalı üreticilerden biri Babacan Yapı. Firma, Beylikdüzü’nde yükselen Babacan Palace’ın yanı sıra Babacan Prime Suits projesinde yatırımcılara bin 500 ile 2 bin TL arasında kira garantisi veriyor. Kampanya ile 269 bin TL değerindeki daireye aylık bin 500 TL, 370 bin TL değerindeki daireye ise aylık 2 bin TL’lik kira getirisi söz konusu. Ayrıca 370 bin TL’lik daireyi satın alanlara ful eşya hediye ediliyor. Basın Ekspres’te yer alan Babacan Prime Suits ile İstanbul’un yıldızı parlayan bölgelerinden Beylikdüzü’nde inşa edilen Babacan Place’ta önemli bir kampanyaya imza attıklarını açıklayan Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, yatırımcıların beklentilerini karşılayacak kampanyalara imza attıklarını dile getirdi. 

 

Konutta yeni trend kira garantili projeler!


Babacan, “Kira garantisi kampanyası da bunlardan biri. Projelerimiz gerek sahip olduğu lokasyon gerekse sunduğu avantajlı fiyatlarla yatırımcılarımızı cezbederken, sunduğu kazanç fırsatıyla yatırım iştahını kabartıyor. Bugün İstanbul’daki konutlarda kira çarpanları 300 ayın üzerine çıkmış durumda. Kampanyamız ile bunu 180 ayın altına indiriyoruz. Üstelik aylık bin 900 TL’den başlayan taksitlerle ödeme kolaylığı da sunuyoruz” açıklamasında bulundu.  Osmanlı ve İngiliz mimarisinin modern çizgilerle bütünleştiği Babacan Palace’ın 5 yıldızlı otel konseptiyle inşa edildiğini söyleyen Babacan, projede toplam 248 adet stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 geniş teraslı suit dairelerin yer aldığını söyledi. Söz konusu projede teslimlerin hemen gerçekleştiğini dile getiren Babacan, “Daire fiyatları ise 269 bin TL’den başlıyor” dedi.


İstanbul Kartal’da yükselen İstmarina’da kira garantili satışın ardından DAP Yapı, İzmir’de de kira garantili satış kampanyasına başladı. Metrekaresi 4 bin 500 liradan başlayan projede, kampanya kapsamında 50 ay sıfır faiz uygulanırken, aylık taksitler 2 bin 300 liradan başlıyor. Daire fiyatlarının 299 bin liradan başladığı DAP İzmir’de bir yıl boyunca aylık bin 200 TL ile 6 bin TL arasında kira garantisi veriliyor. 

 

Konutta yeni trend kira garantili projeler!

 

Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Ekim’de lanse edilen projede 430 dairenin satıldığını söyledi. Projeye sadece  İzmir  değil, İstanbul,  Ankara  ve çevre illerden de yoğun ilgi olduğunu belirten Yılmaz, söz konusu 430 konutun yüzde 20’sini İstanbul ve diğer illere satışını yaptıklarını, yüzde 80’inin ise İzmir’e ait olduğunu söyledi. Dap İzmir projesine bugüne kadar 40 bin kişinin müracaat ettiğini 8 bin kişinin de satış ofisine geldiğine işaret eden Ziya Yılmaz, “Metrekare fiyatlarımız 4 bin 800 TL’den başlıyor” açıklamasında bulundu.

 

Teknik Yapı tarafından hayata geçirilen Uplife Kadıköy projesinde 650 daire ve 25 mağaza yer alıyor. Aralık 2019’da teslim edilecek olan projede 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tipleri bulunuyor. Uplife Kadıköy’de teslim sonrası 1 yıl boyunca 3 bin 500 TL’ye varan kira garantisi sunuluyor.